Uyarı: Bu Yazı Thor: Love and Thunder hakkında spoiler içermektedir.

Tüm şakaları ve bol mizahına rağmen Thor: Love and Thunder, ölümle karşılaşan çok sayıda karakter içeriyordu. Thor Odinson olarak geri dönen Chris Hemsworth’un başrol oynadığı Yıldırım Tanrısına bu filme Mighty Thor olan eski kız arkadaşı Jane Foster katılıyor. Asgardlı İntikamcı, Valkyrie ve Korg dahil olmak üzere en büyük müttefiklerinden bazılarıyla birlikte, Christian Bale’in Gorr’u ile karşı karşıya savaşıyor. Tanrı Katili olarak da bilinen karakterin yeni Thor filminde birkaç tanrıyı öldürmesi mantıklı. Ancak MCU filminde görülen her şaşırtıcı ölümden yeni kötü adam sorumlu değil gibi gözüküyor.

Ailesini kurtarmak için dua ettiği tanrının bariz bir şekilde dualarını görmezden gelmesine öfkelenen Gorr, tanrıları öldüren Necrosword’ü ele geçirdikten sonra, Eternity’ye ulaşmak ve tüm tanrıları öldürme gücünü elde etmek için nihai bir planla tüm tanrıları yok etmeye yemin eder. Ardından Thor’un Galaksinin Koruyucuları ile maceraya atılırken öğrendiği kozmosta vahşi bir katliam yaşanır.

Thor’un MCU’daki bir sonraki bölümünde görüldüğü gibi, Gorr ve Necrosword sayesinde ölen birincil kurbanlar tanrılardır. Bununla birlikte hayatının sonuna başka yollarla ulaşanlar da var, bu da aynı derecede trajik. Bazıları ölür ve şaşırtıcı bir şekilde bazı heyecan verici hikaye bükülmeleri nedeniyle geri döner. İşte Thor: Love and Thunder’da ölen tüm karakterler:

Rapu (Gorr’un Tanrısı)

Gorr’un, tanrısı Rapu’ya kendisini ve kızını kurtarması için dua etmesine rağmen, o yalvarışlarına cevap vermez. Gorr, kızını gömdükten sonra tanrı öldüren silah Necrosword’ü taşıyan varlığın ölümünü kutlayan Rapu’yu bulur. Kılıcın kendisine yaptığı çağrıları kabul eden Gorr, Rapu’yu öldürür. Gorr, tüm tanrıların acımasız olduğuna ve onlara tapanları umursamadığına inanarak kızının intikamını almak için tüm tanrıların ölmesi gerektiğine yemin eder ve Necrosword’ün gücü Gorr’un ilk tanrısını öldürdükten sonra zihnini ve vücudunu bozar.

Falligar The Behemoth

İskandiavlı bir karakter Sif’in yardım çağrısını bulan Thor, en eski müttefiklerinden birini kurtarmayı ve onun tıbbi yardımını New Asgard’a geri getirmekle kurtarmayı başardı. Ancak Behemoth Falligar’ı ölümden kurtarmak için çok geç kalmıştı. O, Thor ile çok iyi arkadaş olan dev bir kozmik tanrıydı. Falligar ayrıca Jason Aaron tarafından yazılan çizgi romanlarda Thor’un ilk karşılaşması sırasında Gorr tarafından öldürülen tanrılardan biriydi. Bu nedenle çizgi roman sanat eserini yansıtan sahne ile uyuşan oldukça havalı bir kesit olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Geçmişteki MCU Ölümlerinide Gördük

Ayrıca Korg karakterinin Thor’un hikayelerini anlatan bir anlatıcı olarak hizmet ettiği de bu filmde açıkça görüldü. Thor: Love and Thunder, Thor’un daha önce kaybettiği tüm yakınlarının bir kesitini içeriyordu. Buna babası Odin, annesi Freya, Heimdall ve Loki’yi defalarca kaybetmesi dahildi.

Zeus (Ve Sonra Geri Döner)

Thor, Gorr ile savaşmak için “Her Şeye Gücü Yeten” Şehir’den bir tanrı ordusu kurmayı umarken, Olympian tanrısı Zeus’un onu reddetmesi, Yıldırım Tanrısı’nın ve ekibinin taktik değiştirmesine neden oldu. Gorr’un Necrosword’ünü yok etmelerine yardım etmek için şimşek silahını almak isteyen Thor, Zeus’u kendi şimşeğini doğrudan göğsüne göndererek öldürür. Asgardlılar daha sonra Gorr ile yüzleşmek için yeni silahlarıyla Tanrıların Şehri’nden ayrılırlar. Ancak Thor: Love and Thunder’ın jenerik sonrası ilk sahnesi, Zeus’un bu ölümcül bir darbe gibi görünen şeyden kurtulduğunu ortaya koyuyor.

Gorr

Gorr’un kızı ilk perdede kollarında ölürken, Thor ve Jane, Gorr’un dileğini Love and Thunder’ın sonunda tüm tanrıları aynı anda öldürmek için kullanmak yerine onu geri getirmek için kullanmaya ikna eder. Kelimenin tam anlamıyla intikam yerine “Aşk”ı seçen Gorr’un kızı, Necrosword’ün etkileri Gorr’un hayatını sona erdirdiği anda geri döner. Ve Thor, ona kendi kızıymış gibi bakacağına söz verir. (Küçük karakter Hemsworth’un gerçek kızı India Rose tarafından canlandırılmıştır.)

Jane Foster

Necrosword’ü yok etmek için yeniden yapılmış Mjolnir’i kullanan Jane, o sırada Mighty Thor gücünü kaybeder. Jane, Thor’un kollarında ölümlü vücudunu harap eden kanserden ölür. Karakter son birkaç haftasını hastanede geçirmek yerine savaşarak, yaşayarak ve onu sevenleri geride bıraktığı zamanla severek ölmek istedi. Neyse ki Jane Thor: Love and Thunder’ın kredi sonrası son sahnesinde, Valhalla dünyasında Heimdall tarafından karşılanır, yani Jane bir tür tanrılık bari kişiliği elde etmeyi başarmış olmalı.