Thor: Ragnarok’un getirdiği başarının ardından Marvel hayranları, yönetmen Taika Waititi’nin Thor serisine bir sonraki ilavesi olan Thor: Love and Thunder’ı sabırsızlıkla bekliyor. Yıldızların dönüşünü içeren yeni film The Dark Knight’ın oyuncusu Christian Bale’i yeni kötü adam Gorr the God Butcher olarak tanıtacak.

Her zamanki gibi Thor: Love and Thunder’ın hikaye detayları gizli tutuldu. Thor’un Avengers: Endgame’in sonunda birlikte ayrıldığı Galaksinin Koruyucuları ekibininde filmde olacağı doğrulandı. Ayrıca kansere yakalanan Jane Foster’ın çekici kullanarak geçici olarak Lady Thor’a dönüşmesini konu alan hikayenin de filmin bir parçası olacağı açıklandı. Peki Tanrı Katili Gorr bu filme nasıl dahil olacak?

Karakterin Çizgi Roman Hikayesi

Gorr çizgi romanlarda genellikle açlık tehlikesiyle karşı karşıya olduğu, adı bilinmeyen bir gezegende doğar. Küçük yaşta anne ve babasını kaybeder ve zor şartlar altında kendi başının çaresine bakar. Evlenir ve çocukları olur, ancak karısının ve çocuklarının birer birer açlıktan kaybeder. Gorr tüm bu acı ve ıstıraplara katlandıktan sonra tanrılara kendisini ve ailesini kurtarmaları için dua etmesi söylendiği için öfkelenir, duaları asla karşılık bulmadığı için onların olmadığını varsayar.

Daha sonra iki tanrıyla karşılaşan ve aslında gerçek olduğunu öğrenen Gorr, tanrıların hiçbirinin dualarına cevap vermediğini bilir ve bir takım şeyler planlar. Gorr, yaşlı tanrı Knull’dan Necrosword All-Black’i alır ve bu ona tanrıları öldürme yeteneği verir. Daha sonra evrendeki tüm tanrıları öldürmek için ant içer ve “Tanrı Katili Gorr” lakabını kazanır.

Gorr ilk olarak Ortaçağ İzlanda’sında Thor ile tanışır. Thor, tanrıların bir bir öldüğünü fark eder ve bunun arkasında Gorr’un olduğunu öğrenir. Beraber karşı karşıya gelirler ve ikisi de savaştan canlı kurtulurken Thor, Gorr’un kolunu keserek onu yendiğine inandırır. Ancak Gorr, Thor ile karşılaşmasını unutmaz ve onu öldürmeye yemin eder.

Peki böylesine dağınık zaman ve mekana yayılan bu karmaşık hikaye MCU’ya nasıl bağlanacak? MCU’nun genellikle çizgi roman hikayelerinden ilham aldığı bilinmektedir ancak bazı durumlarda hikayeyi sinematik evrene göre uyarlar. Örneğin filmde çekici kullandığı bilindiği için, Jane Foster Gorr’la da savaşa katılabilir, ancak çizgi romanlarda durum böyle değildir.

Çoklu evrenin MCU’ya gelmesi hikayeyi değiştirmek için oldukça yeterli olabilir. Örneğin çizgi romanlarda Thor ve Tanrı Katili arasında gerçekleşen ikinci savaş, ilk savaş zamanındaki Thor’un yanı sıra gelecekteki bir Thor’u da içerir. Yani 3 Thor bir araya gelir ve beraber savaşırlar. Gorr’un bu filmde mağlup edilmesi mümkün olsa da çoklu evrenin varlığı sayesinde bir şekilde MCU’ya dönmesi olası olabilir.

Gorr kötü ve cani bir karakter olsa da, aynı zamanda trajik bir hikayesi vardır. Yaşadığı trajediler nedeniyle büyük gücünü hayatı boyunca evrene acı ve ıstırap yaymak için kullandı. Thor: Love and Thunder’da bu karanlık karakterin nasıl keşfedildiğini ve Christian Bale’in onu nasıl canlandıracağını görmek gerçekten ilginç olacak.