Marvel, yıllar boyunca izleyicilere sinemalarda birkaç sürpriz verdi, ancak çok azı Thor: Love and Thunder’da yer alan ve sürekli çığlık atan keçiler kadar eksantrikti. Taika Waititi’nin ikinci Thor filmi karışık eleştiriler aldı, ancak yine de gişede Thor: Ragnarok’u yendi, bu oran belki de kısmen Waititi’nin ticari marka mizah anlayışına bağlıydı.

Filmin başlarında Thor’a, Indigarr gezegeninin insanlarını dış bir tehditten kurtardığı için Kral Yakan tarafından keçiler hediye edilir. Thor: Love and Thunder boyunca bu keçiler çığlık atar. Thor ve ekibi birlikte tanrı katili Gorr the God Butcher’ı durdurmak için mücadele ederken, keçiler grubun yardımcıları ve ulaşımı için oldukça önemli rol oynarlar.

Keçiler Neden Çığlık Atıyor?

Thor: Love and Thunder’ın keçilerinin çığlıkları şaşırtıcı ilhamını Taylor Swift’de bulurken, hayvanların kendilerinin gelişi Marvel tarihi ve İskandinav mitolojisi ile açıklanabilir. Love and Thunder’da özel olarak isimlendirilmemiş olsalar da, Toothgrinder ve Toothgnasher keçileri çizgi romanlarda birkaç kez göründüler. Ancak yine de çığlıkları tamamen bir Taika Waititi icadı, onun saçma ve bazen de abartılı komedi tarzının bir uzantısı.

Çığlık Fikri Taylor Swift’in Klibine Yapılan Edit Sayesinde Ortaya Çıktı

Waititi ile yapılan röportajlara göre, Thor 4’ün çığlık atan keçileri için Taylor Swift’e ve 2012’deki Trouble klibine teşekkür ediliyor. Thor: Love and Thunder şarkının ilk çıkışından 10 yıl sonra yayınlanırken, Swift’in şarkısı üzerinden yapılan ve çığlık atan bir keçinin internet memesi yıllar boyunca ortalıkta dolaştı ve bugünlere kadar ulaştı.

Bahsi Geçen Video: