İzleyicilerin Thor: Love and Thunder’ı izlemeden önce görmesi gereken tüm Marvel Sinematik Evren filmlerini bugün burada listeledik. Aşama 4’ün çoklu evren hikayesinin aldığı tüm ilgiye rağmen, Chris Hemsworth’un bir MCU rekoru olan dördüncü solo film için geri dönmesi bir başka önemli hikayeye karşılık gelecek. Gök gürültüsü tanrısı Thor: Love and Thunder ile beraber toplamda yedinci kez ekranlara geri dönecek.

Thor: Love and Thunder, Marvel Studios’un hızla inşa ettiği daha büyük çoklu evren hikayesiyle bağlantılı değil ve benzer şekilde, görünen Genç Yenilmezler oluşumundan da kopuk. Thor: Love and Thunder’ın özellikle Galaksinin Koruyucuları dahil olmak üzere, geleceği belirlemede çok önemli bir rol oynaması bekleniyor. Taika Waititi’nin yönettiği film, 4. Aşamada gelenlerle güçlü bir şekilde bağlantılı değil ve bunun yerine Chris Hemsworth’un Thor olarak kişisel yolculuğuna devam etmeye odaklanıyor.

MCU’nun sürekli büyüyen doğası ve serilerin birbirine bağlı olması sayesinde herhangi bir yeni projenin piyasaya sürülmesi, izleyicilerin tekrardan aşina olması gereken filmler hangileri gibi soruları gündeme getiriyor. İşte Thor: Love and Thunder’dan önce hangi MCU filmlerinin yeniden izlenmesi gerektiği ve her birinin nerede bulunabileceğini de içeren kısa bir kılavuz.

  • Thor
  • The Avengers
  • Thor: The Dark World
  • Galaksinin Koruyucuları
  • Thor: Ragnarok
  • Avengers: Infinity War
  • Avengers: Endgame

Birbiriyle bağdaşması açısından filmlerin sıralaması yukarıdaki gibi olmakta. Filmleri nereden izleyebilirim diyorsanız geçtiğimiz ay ülkemizde hizmet vermeye başlayan Disney+’ta şu anda hepsi mevcut. Aboneliğiniz yok ise yine belli başlı sağlayıcılar ile filmleri kiralayabilirsiniz. Thor’un kişisel hikayesi gereği bağlantılı olan filmleri en başından itibaren sıraladık, keyifli izlemeler.