Thor: Love and Thunder’ın Disney+ yayın tarihi geçtiğimiz günlerde açıklandı ve ne zaman Disney Plus’a gelecek? diye soran hayranların merakı giderilmiş oldu.

Taika Waititi, hem izleyiciler hem de eleştirmenler tarafından büyük beğeni toplayan 2017 yapımı Thor: Ragnarok’u yönettikten sonra Thor: Love and Thunder ile MCU’ya geri döndü ve en sonuncu Thor macerasında, Gorr the God Butcher’ı yenmek için eski kız arkadaşı Jane Foster ile takım kurmaya zorlandığı dönüşü bizlere gösterildi. Thor: Love and Thunder, Thor: Ragnarok’tan daha bölücü oldu ve kafa karıştırıcı tonuyla, ayrıca mizaha aşırı güveni nedeniyle karışık eleştiriler aldı.

Thor: Love and Thunder 8 Temmuz’da sinemalarda vizyona girdi ve 144.2 milyon dolarlık etkileyici bir açılış yaptı. Thor: Love and Thunder büyük ölçüde Thor: Ragnarok kadar iyi karşılanmasa da Mighty Thor’un hikayesini ve Bale’in büyüleyici kötü adam performansını ele alış biçimiyle övgü toplayarak birçok izleyicinin ilgisini çekti. Thor: Love and Thunder’ı sevenler ve onu tekrar evde izlemek isteyenler için, filmin yayın tarihi sonunda açıklandı.

Disney+, Thor: Love and Thunder’ın yayın platformuna geliş tarihinin 8 Eylül olacağını onayladı. Thor: Love and Thunder, diğer birçok içeriğin yanı sıra Pinokyo ve Frozen, Frozen 2 Sing-Along dahil olmak üzere o gün yayın hizmetinde gerçekleşen birçok prömiyerden birisi olmayı başardı. Disney ayrıca çıkış tarihini kutlamak için Thor: Love and Thunder hakkında yeni bir poster paylaştı.

Artık kesin olarak belirlenmiş bir Disney+ çıkış tarihiyle Thor: Lover and Thunder’ın sinema penceresinin Doctor Strange in the Multiverse of Madness’tan belirgin şekilde daha uzun olduğunu belirtmekte fayda var. Thor: Love and Thunder’ın ise sinema salonlarındaki bekleyişinin neden diğer Marvel filmlerinden daha uzun olduğu belli değil, ancak Disney, özellikle de hafta içleri yaşanan gişe düşüşleri yüzünden filme daha fazla zaman veriyor olabilir.

Film yasal sorunlar nedeniyle muhtemelen ülkemiz kütüphanesine hemen eklenmeyecek, fakat o gün geldiğinde izlemenin belli başlı yollarını sizlerle paylaşmış olacağız, takipte kalın.