Thor: Love and Thunder sonunda PG-13 olarak derecelendirildi, ancak MPA tarafından listelenen açıklamalardan biri oldukça şaşırtıcıydı.

8 Temmuz’da vizyona girecek olan film, WandaVision’ının Ocak 2021’de piyasaya sürülmesinden başlayarak halihazırda beş film ve yedi diziyi içeren MCU’nun 4. Aşamasındaki bir sonraki sinematik yapım olacak. Proje aynı zamanda Chris Hemsworth’un canlandırdığı Thor karakterinin yer aldığı dördüncü film olarak tarihe geçti.

FilmRatings’deki resmi liste Thor: Love and Thunder’ın neden PG-13 olarak derecelendirildiğini açıklamaya yetti. MPA’nın bu derecelendirme için sunduğu nedenler listesinde filmin “yoğun bilimkurgu şiddeti ve aksiyon sekansları, argo, bazı müstehcen materyaller ve kısmi çıplaklık” içerdiği yazdı. Tüm Marvel Evreninin 14 yıllık tarihinde “kısmi çıplaklık” içeren ilk film olarakta kayıtlara geçti.

Garip gelen şu ki Marvel Sinematik Evreni yıllar boyunca erkek vücudunu göstermekten hiç çekinmedi. Peggy Carter’ın Kaptan Amerika’nın yeni yaratılmış fiziğine baktığı ve Jane Foster’ın Thor’la New Mexico’da kıyafetlerini değiştirirken karşılaştığı ilk anlar dahil neredeyse her Marvel kahramanı için kısa kıyafetsiz sahneler yaratıldı. Ancak bu ilk kez herhangi bir filmin “kısmi çıplaklık” olarak kabul edilmesiyle sonuçlandı.

Yine de muhtemelen bu derecelendirme Thor’un poposunun bulanık bir görüntüsünü içeren fragmandan alınan bir kesite atıfta bulunuyor. Görüntü filmi izlediğimiz sırada sanıyoruz ki bulanık olmayacak. Bu da onu çıplak bir popo gösteren ilk Marvel filmi yapacak ve 2021’in Eternals’ında yer alan seks sahnesinden sonra Aşama 4’ün riskli dönüşünü daha da ilerletecek.