MCU şu anda hem filmleri hem de dizilerini kapsayan ve merakla beklenen 4. aşamasında ilerliyor. Yeni karakterler, olaylar ve konseptler tanıtmanın yanı sıra Thor’da olduğu gibi halihazırda eski kahramanların hikayelerini ise devam ediyor.

Thor, MCU’daki ilk çıkışını 2011’de Thor adlı filmde yaptı ve bundan sonra Avengers’a katıldı. İkinci solo filmi Thor: The Dark World en kötü MCU filmlerinden biri olarak kabul edildi ancak Thor: Ragnarok’ta değişikliğe gidilerek büyük bir kişilik ve mizah duygusu kazandırıldı.

Virüs pandemisi sırasındaki diğer birçok filmde olduğu gibi Thor: Love and Thunder orijinal çıkış tarihi Kasım 2021’den farklı olarak birkaç kez ertelendi. Thor 4, 8 Temmuz 2022’de vizyona girecek, yani hayranlar şu anda ilk teaserın yayınlanmasını bekliyor. Thor: Love and Thunder için pazarlama kampanyası Şubat 2022’de Lego setlerinin ve Hasbro figürlerinin ortaya çıkmasıyla resmen başladı ve bu da fragman için beklentiyi giderek artırıyor. Marvel genellikle tanıtımlarını filmlerinin yayınlanmasından beş ay önce yayınlama eğilimindedir, ancak Spider-Man: No Way Home’un ilk fragmanı filmden neredeyse dört ay önce geldi. Thor şu anda sadece üç ay civarı uzaklıkta ve ilk teaser/fragman büyük ihtimalle Mart 2022’nin sonunda gelecek.

Bu noktada Marvel’ın Thor: Love and Thunder’ı tekrar ertelemesi pek olası görünmüyor, yeniden çekimlerin Mart ayında olacağı doğrulansa da, bu bir teaser yayınlanması için bir engel olmamalı. Sonuç olarak Doctor Strange in the Multiverse of Madness filminde hala yeniden çekimler yapılıyor ve şimdiden iki fragmanı yayınlandı. Thor: Love and Thunder ile ilgili hikaye detayları aylardır gizli tutuluyor, ancak Jane’in Mighty Thor olacağı, Russell Crowe’un Zeus olarak rol alacağı ve Christian Bale’in kötü adam Gorr the God Butcher’ı oynayacağı biliniyor.

Marvel’ın filmi daha fazla geciktirmeyeceğini varsayarsak Thor: Love and Thunder’ın ilk teaser’ı veya fragmanı Mart sonundan önce veya Nisan’ın ilk günlerinde gelebilir, ancak 6 Mayıs’ta vizyona girecek olan Doctor Strange in the Multiverse of Madness’ın pazarlama kampanyası ile örtüşme riskinide beraberinde getiriyor.