Thor: Ragnarok’un başarısı Chris Hemsworth’un rolüne olan ilgiyi yeniden canlandırdı ve Marvel Studios’a Thor için dördüncü bir solo film yapma güveni verdi, bununla beraber yazar/yönetmen Taika Waititi devam filminin başına geri döndü. Thor: Love and Thunder, bu ince işbirliği ve teaser fragmanının içerdiği diğer birçok heyecan verici gelişme nedeniyle Aşama 4’ün en çok beklenen MCU projelerinden biri.

Thor: Love and Thunder’ın Temmuz 2022 çıkış tarihinden önce, Marvel Studios nihayet 18 Nisan 2022’de teaser fragmanı yayınlayarak artan fragman çağrılarına cevap verdi. Bir buçuk dakikadan kısa bir süreyle Marvel, hala hikaye gizliliğini koruyor. İşte Thor: Love and Thunder fragmanında göze çarpan bazı detaylar.

Üç Farklı Yaşa Sahip Thor

Thor’un 4. Aşama hikayesini ince detaylarla başlatan Thor: Love and Thunder fragmanı, yıllar boyunca geçen Thor’un 3 farklı halini vurgular. Fragman, adı açıklanmayan bir ormanda koşarken çocuk Thor, genç Thor ve yetişkin Thor’un muhtemelen eşdeğer güce sahip hallerini içeriyor. Pazarlama kampanyasını başlatmak için ilginç bir tercih ancak aynı zamanda en büyük Thor: Love ve Thunder teorilerinden birini de destekleyebilecek düzeyde. Çizgi romanlarda Thor’un Tanrı Katili Gorr ile olan savaşı hayatının genelini kapsıyordu ve sonuç olarak genç Thor, yetişkin Thor ve yaşlı Thor, Gorr’a karşı birlikte savaştığı son bir savaşta bir araya geldi ve karşılaşmayı öyle kazanabildi.

Thor Artık Bir Süper Kahraman Değil, En Azından Kendisi Öyle Diyor

Thor: Love and Thunder fragmanının en başı ayrıca Thor’un süper kahraman günlerinin ardından emekli olma kararını vurgular. Thor, Stormbreaker’ı bir dağın tepesinde yere yığarken gösterilir ve sonraki çekimler onun uzun bir meditasyon süreci geçirdiğini hissettirir. Hemsworth’un diyaloğu, “Bu eller bir zamanlar savaş için kullanılıyordu, şimdi ise barış için mütevazı araçlar” oldu. Fragman boyunca ana tema ve muhtemelen Thor filminin de ana teması böyle olacak.

Thor’un Sihirli Keçileri Sonunda MCU’ya Geliyor

Thor’un büyülü keçileri Toothgnasher ve Toothgrinder’a ilk bakış Thor: Love and Thunder fragmanı sırasında geldi. Thor’un keçileri, 1976’da çizgi romanlarda tanıtılmıştı. MCU’da ise bir Asgard gemisini New Asgard’dan ayrılırken havada çekerken görülüyorlar. Valkyrie ve Korg gemide azıcık görülebilirken, Thor ve Mighty Thor’un da bu yolculukta yanlarında olması bekleniyor.

Yunan Tanrılarının Evi Olympus’a Hoş Geldiniz

Thor: Love and Thunder’ın fragmanında gözüken gizemli bir yer var. Burası Yunan mitolojisinde ve Marvel çizgi romanlarında Yunan tanrılarının yaşadığı yerdir. Kaynak materyale göre Olympus, Dünya’nın cep boyutunda var olan Tanrı Alemlerinden biridir. Yüzen binalar ve çift taraflı yapılar ile Yunan tanrılarının evi, Asgard gibi diğer fantastik MCU konumlarına kıyasla benzersiz bir görünüme sahip olarak yaratıldı.

Thor, Gorr’un Kurbanı Falligar’ı Buluyor

Christian Bale’in Gorr the God Butcher’ı Thor: Love and Thunder’ın fragmanında yer almıyor, ancak onun yıkıcı gazabının ufak bir detayı var. Thor ve Korg, karla dolu bir yerde dev bir ölü yaratığa bakan bir noktada gösterilmektedir. Yerde ölü bulunan Falligar, Ölümsüzler Turnuvasını kazanan güçlü bir tanrıdır. Bu sahne, doğrudan Jason Aaron’ın yarattığı Thor’un Falligar the Behemoth’u ölü olarak bulduğu God of Thunder #3 çizgi romanından alınan birebir görseldir. MCU’da bu keşfe Korg eklenirken, Thor’un tanrının cesedini görmeye verdiği tepki merak ediliyor.

Valkyrie, Korg Ve “İki Thor” Olympus’a Giriyor

Thor’un ana görevi tanıtım fragmanında tam olarak gösterilmedi, ancak Marvel Studios’un pazarlama ekibi, Olympus’u ziyaret eden ana kahraman dörtlüsüne bir bakış sağladı. Valkyrie, Korg ve iki Thor. Karakterler sadece arkadan gösteriliyorlar, bu da ikinci Thor’un Odinson’un daha genç veya daha eski bir versiyonu olması için biraz olanak sağlıyor. Eğer Jane Foster Thor’un gücü sayesinde biraz uzamadıysa, buradaki kişi bir başka Thor olabilir. Sonuç olarak Marvel’da çoklu evrenin kapıları giderek açılıyor.