Thor’un MCU’daki dördüncü solo filminin bu yıl içinde yayınlanması planlanıyor ve Natalie Portman’ın geri dönüşünün yanı sıra hem Russell Crowe hem de Christian Bale’in (sırasıyla Zeus ve Gorr the God-Butcher olarak) MCU çıkışlarını göreceğimiz bir yapım olacak. Doğal olarak Thor: Love and Thunder için beklenti yüksek, ancak şu anda filmle ilgili belirli ayrıntılar hala gizli tutuluyor.

Filmin çıkış tarihi hızla yaklaşırken eleştirmen ve hayranlar tarafından Thor: Love and Thunder için gerçek bir pazarlama eksikliği olduğuna karar verildi. Bu, yakında çıkacak olan Doctor Strange in the Multiverse of Madness’ın etrafında inşa edilen ve bu filmin fragmanlarından bir avuç çekici açıklama da dahil olmak üzere kapsamlı bir pazarlamalar ile daha da belirgin hale geliyor.

Bununla birlikte Thor: Love and Thunder için bir fragman eksikliğinin, MCU’nun gelecek filmlerini nasıl pazarlayabileceğine dair bir deney olması tamamen mümkündür. Jane Foster’ın filmde kırık bir Mjolnir kullanması ve diğer birkaç MCU aktörünün görüneceği gibi belirli ayrıntılar ortaya çıktı, ancak Thor: Love and Thunder ile ilgili haberler oldukça seyrekti. Bu, Marvel’ın Thor’un bir sonraki filmi için pazarlama çabalarını azaltmayı hedeflemesinde bilinçli bir karar verdiğini ve karakterin popülaritesini göz önünde bulundurarak ilginç bir seçim yaptığını gösteriyor. Son zamanlarda gelen fragman isteği bu yaklaşımın işe yaradığını gösteriyor gibi görünüyor, çünkü film için beklenti ne olursa olsun hala yüksek.

Thor: Love and Thunder için herhangi bir fragman veya önemli tanıtım içeriğinin olmaması, Marvel’ın pazarlamanın ne kadar gerekli olduğunu test etme yöntemi olabilir. Çünkü MCU’nun muazzam başarısı her filminin küresel izleyiciler tarafından heyecanla beklenmesine yol açtı ve Thor: Love and Thunder artık bir istisna değil.

Bunların yanı sıra stüdyonun filmin pazarlamasını azaltarak veya geç başlatarak milyonlarca dolar tasarruf edebileceği fikri, Marvel’ın kesinlikle çekici bulacağı bir fikir. Ek olarak bir fragman olmaması, film için beklentinin daha da yükselmesine yol açtı ve bu da kesinlikle sağlıklı bir gişeye dönüşecek.

Thor: Love and Thunder’ın fragmanının olmaması, yaklaşmakta olan bir filmi pazarlamak için garip bir yaklaşım gibi görünse de bunun Marvel’ın kalite çizgisine zarar vereceğini hayal etmek zor. Ne de olsa her MCU filmi eleştirel veya izleyici görüşlerinden bağımsız olarak etkileyici gişe hasılatı yapıyor ve Marvel’ın pazarlama stratejileri bunları daha da artıracak gibi görünüyor.