MCU’nun Dördüncü Aşamasının bir sonraki filmi olan Thor, Avengers: Endgame’deki olaylardan bir süre sonra Thor’un Galaksinin Koruyucuları ile kozmos boyunca çeşitli maceralara çıkmasıyla başlayacak.

Chris Hemsworth bir kez daha Thor: Love and Thunder’ın kadrosunda ana karakterle bizlere eşlik edecek. Film ayrıca Christian Bale’in kötü niyetli karakteri Gorr the God Butcher’ı MCU’ya tanıtmış olacak. Thor: Love and Thunder’ın vizyona girmesi için kalan süre her geçen gün daha da azalıyor ve film için şaşırtıcı bir bilgi geçen günlerde sosyal medyada dikkatleri üstüne çekti.

Sinemalara yayınlanmasına bir aydan biraz fazla bir süre kala Thor: Love and Thunder’ın süresinin açıklandığı bildirildi. Avustralyalı sinema zinciri Event Cinema’nın oluşturduğu süre listesine göre Chris Hemsworth liderliğindeki en son MCU filmi 115 dakika yani bir saat 55 dakika sürecek. Ne Marvel Studios ne de Disney bu süreyi onaylamadı ve diğer hiçbir büyük Amerikan sinema zinciri film için bu süreyi resmi olarak teyit etmedi.

Thor: Love and Thunder’ın süresinin gerçek olduğu kanıtlanırsa filmi yalnızca en kısa MCU yapımlarından biri olarak değil, aynı zamanda 115 dakikaya ulaşan ilk Doctor Strange filminden bu yana altı yılın en kısa filmi olarak kayıtlara geçecek. Son MCU filmlerinin çoğu eleştirmenleri ve izleyicileri ikiye bölen, yani 150 dakika civarı süresiyle daha yavaş tempolu ilerleyen yapımlardı. 128 dakika olan Doctor Strange in the Multiverse of Madness bile çoğunluk karşısında bu süreyle ilgili eleştirilerin karşıtı olmuştu.

MCU dışındaki bazı çizgi roman filmleri de bu eleştirilerden ders çıkarmış olmalı ki hem Venom filmleri hem de Morbius, incelemeleri çok karışık olmasına rağmen 100 dakikanın biraz üzerinde geldi. Thor: Love and Thunder’ın daha kısa süresi izleyiciler arasında bazı belirsizlikler yaratabilse de Waititi, seriye olan bağını bu yeni filmle daha da bağdaştıracağını söylüyor. Daha kesin bilgileri muhtemelen filmin çıkmasına son bir hafta kala öğreneceğiz, ancak şimdilik elimizde olan bilgiler bu şekilde.