Resmi Thor: Love and Thunder fragmanları Loki’nin Thor veya bu konudaki filmler tarafından asla unutulmayacağını önceden bizlere anımsatarak göstermişti. Diğer birçok sevilen MCU karakteri gibi Loki’de Infinity War filminde öldü. Son anlarında iyiye döndü ve ne yazık ki bunun bedelini ödedi. Yeni fragmanın göz açıp kapayıncaya kadar giden bir sahnesinde Thor’un uzun zamandır yok olan kardeşine güzel bir anı eklediğini gördük.

Fragmanda Zeus, onun kim olduğunu görmek için kıyafetini çıkaracağını söyler ve Thor’u çıplak bırakır. Sahne her ne kadar gülünülmesi için yapılmış olsa da Thor’un sırtındaki dövme duygusal bir anlam kazandırıyor. Detaylı bakıldığında Thor’un sırtındaki dövme Loki’nin neredeyse tüm sırtını kaplayan miğferinden başka birşey değil. Bunun yanında dövmenin üstünde İskandiav yazı tipiyle ‘RIP LOKI’ yazısınıda görmekteyiz.

Daha da Yakınlaştırılmış:

Fragmanda dövmenin görünümü ve içeriği izleyicilere gerçek Taika Waititi tarzında sergileniyor. Thor’un kardeşini anmak için kalıcı bir şey yaptırmak istemesi çok iç açıcı, özellikle de annesi Frigga veya babası Odin için böyle bir şey yaptırmak istemediği göz önüne alındığında gerçekten etkileyici. Ancak devasa miğferin yanı sıra karikatürümsü kırık kalbin görünmesi ekranın doğası gereği komik ve biraz garip gözüküyor.

Waititi, Loki’nin ölümüne biraz daha soğukkanlı bir yaklaşım sergileyebileceğinin farkında, çünkü karakter kendi dizisi Loki’de izleyiciler için bir şekilde hala var. Halihazırda karakter varyantlarının hızla tanıtıldığı MCU’da Thor’un da belki bir gün Loki ile yollarının tekrar kesişeceği gün merakla bekleniyor.