Yeni Thor filminin çıkış tarihi yaklaşırken, yapım için gerekli ürünler yavaş yavaş gelmeye başladı. Popüler serinin pazarlaması henüz başlamamışken oyuncaklar ve diğer ürünler, hayranlara projeden ne bekleyecekleri konusunda ufak fikirler veriyor.

Marvel Studios, Thor: Love and Thunder’ın merakla beklenen film ile bağlantılı ürünleri, kostümleri ve hatta set parçalarını açıkladı. Yeni oyuncaklara göre Thor, Stormbreaker’ı kullanmaya devam edecek ancak daha canlı bir kıyafeti olacak. Bu arada Jane Foster’ın Mighty Thor’u da çizgi romanlardaki görünümüne benzeyen ve MCU’daki Asgardlıların estetiğine uygun bir savaş kostümü giyecek. Ancak görsellerden birinin en ilginç yanı, açıkça kırılmış ve tekrar onarılmış gibi gözüken Mjölnir.

LEGO, geçtiğimiz günlerde yaklaşmakta olan filmden ilham alan ilk yapım setini ortaya çıkardı. İşte bizlere sunulan o görsel ve oyuncaklar:

Thor’un Thor: Love and Thunder’daki yeni kostümü başlangıçtaki kostümünden daha canlı görünüyor. Belki de bu kostüm şimşekler Tanrısı’nın doğuştan hakkı olan Asgard Krallığından ziyade daha fazla maceracı olan gerçek benliğini tamamen benimsediğinin bir göstergesidir. Galaksinin Koruyucuları ile geçirdiği zaman muhtemelen kendisinin daha eğlenceli bir versiyonunu yaratmasına neden oldu.

Yine de bu oyuncaklardaki en büyüleyici detay, Jane’in kırık Mjölnir’idir. Thor: Love and Thunder’daki karakterin hikayesi hakkında pek bir şey bilinmiyor. Mistik çekicin yok edildikten sonra açıkça onarıldığı gerçeğini göz önünde bulundurursak Jane’in çekicin parçalarını nasıl geri getirebildiği ve en önemlisi nasıl tekrar birleştirdiği hala merak konusu. Belki de hepimizin gördüğü cüce dev Eitri devreye girer ve tekrar birleştirir.