Thor: Love and Thunder sona erdiğinde, Mighty Thor ve Thor’un Tanrı Katili Gorr’a karşı zafer kazandığı görülürken bu sonu Zeus’un hala hayatta olduğunun ortaya çıkması izledi. Ayrıca Thor 4’ün kredi sahnesi, Zeus’un Thor’un peşine düşmesi için talimat verdiği Herkül karakterinin de ilk çıkışını içeriyordu. Tanrılar arasında gerçekleşecek bu destansı dövüşün Thor 5’te sona ermesi muhtemel.

İlahi Yunan kahramanı Herakles’e dayanan Herkül, efsanevi Marvel sanatçısı Jack Kirby ve yazar Stan Lee tarafından yaratıldı. Herkül ve Thor’un rekabeti 1965 yılının çizgi romanı Journey into Mystery Annual #1’e kadar uzansa da karakter günün sonunda aslında sadece Thor’un değil, Avengers’ın da en yakın müttefiklerinden biri haline geliyordu. Bununla birlikte Herkül, Marvel Comics’te Thor ile birkaç kez çatışma içerisinde bulundu ve çoğu durumda ikisi eşit olarak nitelendirildi. Kredi sahnesi bu iki rakip arasında uzun zamandır beklenen çatışmanın MCU’da olacağını doğrularken, Thor ve Herkül’ün gücü, dövüş yetenekleri ve irade güçleri nihai teste tabi tutulacak.

Marvel Comics’teki tasvirine dayanarak Herkül karakteri MCU’nun Thor Odinson’ını Thor 5’te yenmek için gerçek bir şansa sahip. Thor veya Marvel’ın diğer tanrılarından herhangi biri gibi, Herkül’ün yetenekleri de kendine olan inancına ve iradesine bağlıdır. Herkül’ün çizgi romanlarda geçen 12 Görevinden bazıları birkaç Avengers’ı veya tüm Fantastik Dörtlü’yü yok ettiği, birden fazla dev Moloid yaratığı tek başına yendiği anlara tanıklık ediyordu. Bir noktada Abomination’ı tek bir yumrukla nakavt ettiği ve birkaç binadan uçurduğu da çizgi romanlarda görülmüştür. Bununla birlikte bu savaşların Marvel Sinematik Evreninde bu kadar basit olması pek olası olmayabilir.

Herkül MCU’nun En Güçlü Kahramanlarından Birisi Olabilir mi?

Herkül, Thor’un vücudunu kelimenin tam anlamıyla yok etme gücüne sahip olsa da, Thor’da teknik olarak aynı şeyi Herkül’e de yapabilir. Bu iki karakter hem güç hem de dayanıklılık açısından eşit olarak nitelendirilmiştir. MCU’da kıyaslayacak olursak Thor ve Herkül, Kaptan Marvel veya Eternals gibi kozmik varlıkların güç seviyesinin bir tık altına veya bu seviyeye eşit bir yere düşecekti.

Ayrıca karakterimiz daha önce Mjolnir’i kullandı. Yani Thor’la savaşmak üzereyken, Herkül’ün hikayede Mjolnir’e layık olduğunu kanıtlaması mümkün. Umuyoruz ki MCU, Marvel tarihindeki en uzun ve en destansı rekabetlerden birinin ilk uzun metrajlı film tasvirinin hakkını verebilir.