Wanda Maximoff, diğer adıyla Scarlet Witch, birçok kişi tarafından Marvel evrenindeki en güçlü karakter olarak bilinir. Karakter Doctor Strange 2 boyunca etkileyici büyülü yeteneklerini sergiliyor, gerçekliği zihniyle çarpıtabiliyor ve küçük bir kasabayı manipüle edebiliyor. Peki ya Odin’in oğlu Thor’a kıyasla ne kadar güçlü?

Thor, Stormbreaker adında büyülü, neredeyse yok edilemez bir baltaya sahip 1500 yaşında bir tanrıdır. MCU filmleri boyunca o kendisini her zaman “en güçlü Yenilmez” olarak adlandırdı. Thor son derece güçlüdür ve evrende kendi potansiyelinde sadece kız kardeşi ve babası onu yenmeyi başarmıştır. Thor, kendisini yıldırımla şarj ederek güçlendirebilir bir karakter olmakla beraber çizgi romanlarda Kaptan Amerika’nın kalkanını büküp ardından normale döndürmesiyle de biliniyordu. O, hesaba katılması gereken ve MCU’da hafife alınmayan bir güç.

Peki ikisi karşılatığında Thor, Scarlet Witch’i nasıl yenebilir? İlk olarak karşıt görüşlerin toplandığı Reddit’te göz gezdirerek oluşturduğumuz bu karşılaşmayı dikkatlice inceleyelim. Thor, savaş eğitimi almayan Wanda’nın aksine bin yıldan fazla deneyime sahiptir. Deneyim çoğu zaman yenilemez bir güçtür, bu nedenle deneyim Thor sütunu için çok büyük bir artı. Thor, MCU’daki en güçlü varlıklardan biri iken, Scarlet Witch’in güçlerinin daha üstün olduğu biliniyor. Peki doğru koşullar altında kim kazanır?

Thor, Scarlet Witch’i Yenebilir: Ama Nasıl?

Scarlet Witch’in gücü mutlak değildir, çünkü gerçekten istediğini yapmak için gerçekliği değiştirebilseydi, İlluminati’yi bir bütün olarak (normalden) çok daha hızlı yenebilirdi. Thor, Wanda’nın zayıf noktalarından biri olan yakın mesafe dövüşlerinde de harika. Kaptan Marvel ve Kaptan Carter, Scarlet Witch’e yenilmeden önce birkaç darbe savurabildiler ve bunun nedeni, ona bunu yapacak kadar yakın olmalarıydı. Scarlet Witch’in en zayıf noktası doğrudan önünde biriyle gerçekten savaşmak zorunda kaldığında ortaya çıkar, bu nedenle yakın mesafe muhtemelen Thor’un en iyi şansı.

Thor’un sütunundaki bir diğer artı Stormbreaker. Scarlet Witch de dahil olmak üzere en güçlü kötüleri bile yenmek için kullanılabilecek, eşi benzeri olmayan güçlü bir silahtır. Hatta Infinity War’da altı sonsuzluk taşının gücünü tamamen delerek (Wanda’nın yapmak için uğraştığı bir şey) geçer. Savaşın tarafsız bir zeminde olması ve sahip oldukları tek şeyin güçleri/silahları olması koşuluyla, Thor’un Scarlet Witch’i yenebilecek tek Yenilmez olması çok muhtemeldir.