Avengers: Endgame ile Thor: Love and Thunder arasında ne kadar zaman geçtiği belli değil, ancak Thor’un gerçekten de eski dövüş şekline geri dönmek için yeterli zamanı olacak gibi görünüyor. Filmin yönetmeni Taika Waititi, bunun karakter için sadece bir aşama olduğunu belirten yorumlarda bulundu ve set fotoğrafları, kahramanın kaybettiği kaslı fiziği geri kazanmasını sağlayarak Thor 4’ün eski biçimde devam edeceği fikrini pekiştirdi. Her şey düşünüldüğünde, Avengers: Endgame’de olanların kalıcı bir değişiklik yaratmaması gerektiği anlaşılıyor.

Thor’un bunu nasıl aşacağına gelince, onu bu duruma neyin soktuğunu anlamak önemlidir. Thor’un Endgame’de karşılaştığı temel sorun kendine güveni (ya da eksikliğiydi). Thanos’u durduramaması karakterini bozdu ve kendi değerine mal oldu. Bunun bir sonucu olarak motivasyonunu, savaşa olan ilgisini kaybetti ve bir çöküşe girdi. Zamanın geriye alınması ve Thanos’la olan son savaşa katılması, “Şişman Thor” görünümünü değiştirmenin ilk adımı olan güveni yoluna koydu.

Endgame’in Thor’un geleceği için neler hazırladığına bakıldığında Thanos’un yenilgisinin ardından bir sonraki filmde yer alacağı doğrulanan Galaksinin Koruyucuları ekibine katıldı. Muhtemelen Endgame sona erdiğinden beri onlarla maceralar paylaşıyor. Roket gibi Muhafızların Thor’a ne kadar hayran olduğunu düşünürsek (Star-Lord’u üzecek kadar), onlarla çalışırken kendine olan güvenini yeniden keşfedebilir. Kolayca odadaki en güçlü kişi olmak ve Muhafızların karşısında lider vasfıyla durmak Thor’un benliğini kazanması için ilham verebilir.

Farklı gezegenlere seyahat etmek, ekibiyle çeşitli görevler üstlenmek ve dövüşlere katılmak, Thor’un kilo ve özgüven sorunlarının üstesinden gelmesi için ihtiyaç duyduğu türden bir aktivite ve heyecandır. Diğerlerinin değer verdiği takımdaki en güçlü kahraman olmanın verdiği duyguyla anlaşılır bir şekilde onları hayal kırıklığına uğratmak istemeyecektir. Böylece yeni müttefiklerinin sağladığı arkadaşlık ve motivasyon sayesinde Thor: Love and Thunder’da “Şişman Thor” kısa süreliğine ekranda kalabilir ve eski haline geri dönebilir.