Yazar/yönetmen Taika Waititi’nin merakla beklenen Thor: Ragnarok, Avengers: Infinity War ve Endgame olaylarından sonra geçen filminde Chris Hemsworth, karakterin orta yaş krizi sırasında Thor olarak geri dönüşünü bizlere gösterdi.

Thor’un üvey kardeşi iki kez “öldükten” sonra (Korg tarafından filmin başında bahsedildiği gibi), Infinity War’da Thor’u Thanos’tan kurtarmak için kendini feda etti. Love and Thunder’da Thor, Jane ve Valkyrie, Gorr’a karşı savaşlarında diğer tanrıları toplamak için Her Şeye Gücü Yeten Şehir’e giderler. İlk başta üçlü şehre kılık değiştirmiş olarak girer. Ancak Zeus Thor’un tüm kıyafetlerini çıkartır ve dövme kaplı sırtını ortaya çıkarır.

Love and Thunder’ı daha önce izleyen hayranlar filme tepkilerini çoktan sosyal medyadan paylaştılar. Bu tepkilerin bir kısmı yukarıda bahsedilen Loki göndermesiyle ile ilgiliydi ve insanların bu konuda dikkatlerini başka şeyler de çekti. Resimde Loki’nin yanı sıra küçük bir bölümde Mother, Father, Heimdall, Loki, Tony ve Natasha isimleri yer alıyor. Ayrıca Loki yazısının yanında yer alan soru işareti Thor’un hala onu bir yerlerden görmeyi beklediğini belirtiyor gibiydi. İşte yer alan görseller.

Loki, İskandinav mitolojisindeki muadilinden farklı olarak, Thor’u Asgard tahtına layık görmeyen kıskanç ve acı bir kardeş olarak rolüne başladı. Thor: The Dark World ve Ragnarok sayesinde Loki’nin güç/dikkat arzusu, kardeşinin bağışlayıcılığıyla hafifledi ve bu nedenle rekabet saygı ve sevgiye dönüştü. Ölümü Thor’u derinden etkiledi ve onursal dövmelerine verilen tepkiler izleyicileri de etkiledi.

Yakın zamanda 2. sezonun çekimlerine başlayan Disney+’ın Loki’si, Endgame’de Tesseract ile kaçan Hiddleston’ın karakterinin varyant versiyonunu takip ediyor. Ne yazık ki karakterin bu versiyonu orijinali ile bir değildi. O muhtemelen Valhalla’da Jane ile huzur içinde yatacak. Bununla birlikte Thor 5’te karakterimizin bir Jane dövmesi yaptırıp yaptırmayacağı henüz belli değil.