Chris Hemsworth, Marvel Sinematik Evrenindeki dördüncü Thor filminde Gök gürültüsü Tanrısı rolünü yeniden canlandırmak için geri dönecek. Thor: Ragnarok yönetmeni Taika Waititi, Natalie Portman’ın Jane Foster rolünü yeniden canlandıracağını, ancak bu sefer kendi süper kahramanı olan ikinci kişiliği The Mighty Thor ile birlikte ekranlara geri döneceğini belirtti.

Love and Thunder için yeni yayınlanan özel bir fotoğraf, izleyicilere Thor’un güçlü silahı Stormbreaker’ı kullanacağı dönüşüne yeni bir bakış sunuyor. Resim EW tarafından yaz önizlemesinin bir parçası olarak yayınlandı ve Thor’u arka planda yanan bir bina ile yıkım arasında duran bir bölgede tam savaş kıyafeti içinde gösteriyor. Etrafındaki yanan şehir, saldırıya uğrayan New Asgard’ın konumu gibi görünüyor.

Avengers: Endgame’in sonunda Thor’un Galaksinin Koruyucularına katılma kararı, Yeni Asgard’ın yedek bir lidere ihtiyacı olduğu anlamına geliyordu. Hemsworth’un kahramanı bu iş için Valkyrie’yi seçti ve o yeni “Asgard Kralı” olarak görevi devraldı. Infinity Saga’nın sonundan bu yana şehrin kaderi bilinmiyor ancak Love & Thunder’ın bu konuyu derinlemesine göstermesi bekleniyor.

Love and Thunder’ın vizyon tarihi hızla yaklaşırken izleyiciler önümüzdeki haftalarda daha resmi materyallerin yayınlanmasını umuyor. Neyse ki Thor: Love and Thunder 8 Temmuz’da vizyona girdiğinde bu tür hikaye detayları için çok fazla teoriye gerek kalmayacak.