Tobey Maguire, 2002 ve 2007 yılları arasında Sam Raimi’nin Örümcek Adam üçlemesinde beyaz perdede Marvel süper kahramanını canlandırması ile tanınan bir aktör. Willem Dafoe ise korkunç Green Goblin’e dönüşen ve Peter Parker’ın peşine düşen Norman Osborn’u canlandırdı. Örümcek Adam filmi 2002’de vizyona girdiğinde gişede büyük bir başarı elde etmişti. Hafta sonunda 100 milyon dolara ulaşan ilk film oldu ve dünya çapında 820 milyon doların üzerinde hasılat elde etti.

Maguire ve Dafoe, ilk filmi çektikten yaklaşık yirmi yıl sonra tüm Spider-Man serilerini resmi olarak MCU’ya bağlayan Spider-Man: No Way Home’da ikonik karakterlerini tekrar canlandırdılar. No Way Home, Tom Holland liderliğindeki mevcut kadrosunun yanı sıra Electro ve Doctor Octopus dahil olmak üzere bir dizi ünlü kötünün dönüşünü gösterdi.

Bu iki aktör No Way Home’daki görünümleriyle yeni bir Guinness rekorunu da kırmayı başardı. İki yıldız Marvel karakteri olarak en uzun kariyere sahip aktör rekorunu kırdı. Resmi süreleri 19 yıl 225 gün olarak kayıtlara geçti. Bir önceki sırada önce 2000’de X-Men’de, ardından 2017’de Logan’da yer alan sırasıyla Wolverine ve Profesör X’i oynayan Hugh Jackman ve Patrick Stewart yer alıyordu.

Şüphesiz ki Maguire ve Dafoe’nun oyunculuk başarısı bugün izleyicilerin keyif aldığı çoklu süper kahraman evrenini ortaya çıkardı. Maguire’ın öncü Spider-Man olması, film türünü yeniden tanımladı ve ardından gelen iki Örümcek Adam yinelemesi için çıtayı yüksek tuttu. Aynı şekilde Dafoe kötü niyetli Green Goblin’in gerçekten etkileyici ve akılda kalıcı bir tasvirini yarattı. Birçok hayran için süper kahraman-kötü ikilisini Spider-Man: No Way Home’da görmek duygusal ve nostaljik bir andı.