Tobey Maguire’ın Spider-Man 3’teki kostümü sonunda satılığa çıkacak ve ‘zengin’ bir hayranın ona sahip olma şansı var. 2007’de vizyona giren Spider-Man 3, Peter Parker’ın (Tobey Maguire) Mary Jane Watson (Kirsten Dunst) ile romantik hayatını dengelemek için mücadele ederken, eski arkadaşı düşman olan Harry Osborn, Sandman dahil olmak üzere üç kötü adamla savaşını bizlere gösterdi. İlk yayınlandığında tüm zamanların en büyük açılış hafta sonunu yaşadı ve 2007’nin yurtiçi gişede en yüksek hasılat yapan filmi oldu.

Bir gişe rekoru kıran Spider-Man 3, eleştirmenlerden ve hayranlardan karışık tepkiler aldı. Sorunlu yapım ve gecikmeli Spider-Man 4, sonunda Sam Raimi’nin çekilmesine ve The Amazing Spider-Man’deki baş rolde Andrew Garfield ile serinin yeniden başlatılmasına neden oldu. Tobey Maguire’ın Örümcek Adam’ının ekranlara gelmesinin üzerinden on dört yıl geçmesine rağmen karakterin vücut bulmuş hali birçok kişinin kalbinde özel bir yer tutuyor ve pek çok kişi onun yaklaşmakta olan Spider-Man: No Way Home’daki rolüne geri dönmesini umuyor.

TMZ, Prop Store’un 1000’den fazla film ve TV hatırası müzayedesi düzenlediğini ve bu parçalardan birinin Tobey Maguire’ın Spider-Man 3’te kullanılan kırmızı ve mavi Spider-Man takımı olduğunu geçtiğimiz gün bildirdi. Örümcek kostümünün yaklaşık 70 bin dolardan satışa çıkarılması bekleniyor. Açık artırma 9 Kasım – 11 Kasım 2021 tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek.

James Acheson (ilk Spider-Man filminin kostüm tasarımcısı ) ve Katina Le Kerr tarafından tasarlanan kostüm, tasarımcı Deborah Lynn Scott tarafından yinelenen Spider-Man 2’deki kostümün ince ayarlı bir versiyonudur. Çizgi romanlardaki klasik takımdan farklı olsa da, Sam Raimi filmlerindeki Örümcek Adam takımı ikonik bir film hatırasıdır, tüm nesil için ikonik Örümcek Adam kostümüdür.

Spider-Man 3 kostümünün kaderi ve geleceği şimdi havada kalıyor. Kim satın alırsa onu özel bir koleksiyonun parçası olarak saklayabilir veya nesiller boyu hayranlıkla izlenebileceği bir müzeye bağışlayabilir. Academy Museum of Motion Pictures veya yaklaşmakta olan Lucas Anlatı Sanatları Müzesi, kostümün oturması için uygun yerlerden bazıları gibi gözüküyor. Örümcek Adam artık çizgi roman tarihinin olduğu kadar film tarihinin de önemli bir parçası. Kostüm herkes tarafından satın alınabilir duruma geldiğinde kim tarafından ne amaçla alındığını görmek heyecan verici olacak.