Tom Hardy, 2018’in Venom’unun piyasaya sürülmesinin ardından aldığı karışık tepkilere yanıt verdi.

Ruben Fleischer’ın Venom’u, izleyicileri uzaylı ortakyaşamların keşfinin ardından insanlar üzerinde yasa dışı deneyler yapan biyo-mühendislik şirketi The Life Foundation’ı ifşa etmeye çalışan gazeteci Brock ile tanıştırdı. Bu süreçte Brock, Venom adlı bu ortakyaşamlardan biri tarafından ele geçirilir ve daha sonra ikilinin birbirlerine uyum sağlamasını heyecanlı bir şekilde izleriz. Venom gişede inanılmaz derecede iyi performans göstermesine ve bazılarının “kaotik” olarak nitelendirmesine rağmen, film eleştirmenlerden çok soğuk bir tepki aldı.

Hardy, CinemaBlend ile yaptığı röportajda bu olumsuz eleştirilere değindi ve eleştirmenlerin filmi “kaydırmasına” rağmen, ona “bu kadar güzel gelenin” hayranların tepkisi olduğunu söyledi. Dediklerine bir göz atalım:

Umursadığın bir şeyin iyi olmasını istiyorsun, ve belli ki başkalarına göre böyle olmadı, eleştirmenlerle aramızda hiç su sızmadı. (gülüyor) Kelimenin tam anlamıyla bizi kaydırdılar ama seyirciler sürüler halinde geldiler, ki bu çok hoştu. Doğrudan Sony’den Tom Rothman’a telefon ettik ve ‘Bak, ikincisini yapmak için bir adım atabilir miyiz, çünkü ilkinden öğrendiklerimizi alıp devam etmeye gerçekten hevesliyiz.

Aldığı olumsuz eleştirilere rağmen ilk Venom filmi, yaklaşık 116 milyon dolarlık bir başlangıç ​​bütçesi ile 856,1 milyon dolar hasılat elde ederek kesinlikle bir gişe başarısı olarak kabul ediliyor. Sony, devam filminin yakında piyasaya sürülmesiyle bu performansı aşmayı umuyor. Ayrıca Hardy kısa süre önce, Venom: Let There Be Carnage için bir R derecesi fikrini düşündüklerini doğruladı ancak devam filminin, ilk film gibi PG-13 olarak derecelendirilmesine karar verildi, Sony’nin yürüteceği bir hamle muhtemelen gişede şanslarını en üst düzeye çıkaracağını umuyorlar.