Venom: Let There Be Carnage’ın yıldızı Tom Hardy, filmin PG-13 yapılmasına karar vermeden önce filmi R dereceli yapmayı düşündüklerini söyledi. 1 Ekim’de çıkacak olan Venom 2 (ülkemizde durumu hala şaibeli), devam eden pandemi yüzünden birkaç gecikme yaşadı, bu yüzden ilk filmden 3 yıl sonra çıkacak. Filmin yönetmenliğini Yüzüklerin Efendisi ve Black Panther yıldızı Andy Serkis yönetecek.

Eddie ve Venom iki yıldır birbirlerine bağlı olmalarına rağmen hala her zaman aynı bedeni paylaşmanın heyecanına ve huzuruna sahip değiller. Ne yazık ki olayları çözmek için daha fazla zamanları olmayacak, çünkü kötü şöhretli seri katil Cletus Kasady Carnage ile bağ kurar ve San Francisco’da ortalığı kasıp kavurmaya başlar.

ComicBook ile röportaj yapan Tom Hardy, “Filmi R dereceli yapmayı çok düşündük, ancak Orijinal çizgi romanlar “aşırıya kaçıyor” dedi. Filmi R dereceli yapmayı düşündünüz mü? sorusuna karşın dediklerine tam olarak bakalım:

%100 düşündük. Ortakyaşamların nasıl şeyler olduğunu bilirsiniz. Çizgi romanları okuyorsunuz ve oradaki hikaye film için aşırıya kaçıyor, bizim burada yapmamız gereken şey bu değil. Buraya bir film yapmak için geldik ve yanılıyorsam beni düzeltin demek istediğim, birçok insanın erişebileceği ve aynı zamanda sert herkese hitap eden bir film yaratmanın bir kanunu ve kuralı var. Bu yüzden, hayranların en azından Carnage’e baktıklarında “Evet, Carnage’ı çizgi romanlardan tanıyorum. Bu çok iyi” diyeceklerini umuyoruz. Ve hayır herkesin kafasını koparmadık, ama birinin boğazına güzelce bir dil soktuk…

Andy Serkis’in Venom 2 hakkındaki yorumları Hardy’nin burada söylediklerine uygun. Film, kısıtlı bir sınıflandırmada olsa da PG 13’ün sınırlarını zorlayacak. Aynı şekilde ilk filmde PG-13’dü ve karakterin şiddetli ve kaotik duyarlılıklarını oldukça iyi ifade etmeyi başardı. Hayranları sevindirecek en güzel haber ise filmin çıkışına çok az bir süre kalmış olması gibi gözüküyor.