Thor ve Loki, yıllar süren çatışmadan sonra nihayet yeni yeni bağlantı kurarken Yaramazlık Tanrısı’nın geçmişi, Avengers: Infinity War’da Thanos ortaya çıktığında ve onu öldürdüğünde ona musallat olmak için geri döndü. Kutsal Zaman Çizelgesi’nde yeniden dirilmemesine rağmen, farklı bir karakter varyasyonu şimdi Marvel Studios’un Disney+ serisi Loki’yi ön plana çıkarıyor. TVA ve He Who Remains ile ilk karşılaşmasının ardından Loki’nin hikayesi solo gezisinin bir sonraki bölümü olan Loki 2. sezon boyunca devam edecek. Yani Loki’nin MCU’daki rolü giderek ilerliyor.

Halkın Seçimi Ödülleri’nde 2021’in En İyi Erkek Dizi Yıldızı ödülünü kazandıktan sonra yaptığı kabul konuşmasında karakteri “bir neşe ve onur” olarak gördüğünü ve “geçici bir meşale” olduğunu söyledi. Hiddleston bununla ne demek istediğini açıklamazken oyuncunun yorumları hayranlara MCU’da Loki’nin birincil versiyonunu farklı bir oyuncunun oynayacağı bir zamanın geleceğini etkili bir şekilde hatırlatıyor. Bu noktada Marvel Studios zaten bir dizi Loki varyantı tanıttı, ancak Hiddleston’ın versiyonu serideki ana yineleme olmaya devam ediyor.

Hiddleston özellikle bunu söylemese de, konuşması hayranları gelecekte Loki mantosunu farklı bir aktörün üstlenmesini beklemeye yöneltiyor olabilir. Hiddleston, arsız ve sevimli tasviriyle kesinlikle ünlü bir Marvel karakterini daha da ikonik hale getirmiş olsa da, Loki’yi sonsuza kadar oynayamaz. Yapımda zaten birkaç Loki çeşidi var ve bunlardan biri sonunda işi devralabilir.