Maguire ve Garfield, Sony için iki farklı seride Peter Parker’ı oynamış olan Holland’ın iki canlı aksiyon öncüsünden bazıları. Sam Raimi’nin yönettiği Maguire’ın başrol oynadığı ve 2002-07 yılları arasında yayınlanan Örümcek Adam üçlemesi, türün 21. yüzyıl boyunca egemenliğine yükselişinde kilit bir oyuncu olarak kabul ediliyor ve 2004’ün Örümcek Adam 2’si hala birçok kişi tarafından şimdiye kadar yapılmış en iyi süper kahraman filmleri arasında gösteriliyor.
Andrew Garfield daha sonra yönetmen Marc Webb’in iki The Amazing Spider-Man filminde rolü devraldı ve ikili, ondan önceki veya sonraki filmler kadar iyi karşılanmasa da, başrol oyuncusunun performansı eleştirmenler arasında popülerdi.

Holland, verdiği bir röportajda birkaç tesadüfi karşılaşmanın onları konuşturmasından sonra, hayatlarının bu yönünü anlayabilen tek kişinin kendileri olduğunu fark ettiklerini ve şu anda bir WhatsApp grubunu paylaştıklarını söyledi. İlk başta nasıl kurulduğunu bilmediğini iddia etse de, kendisinin fikri olduğunu kabul etti ve en çok mesaj atan kişinin kendisi olduğunu da dile getirdi.

Aslında bir WhatsApp grubumuz var. Nasıl kurulduğunu bilmiyorum ama bir süre önce bir Japon restoranında Tobey’e rastladım ve numarasını aldım sonra grubu kurdum. Sanırım grupta konuşan tek kişi benim…

Üçünün kesinlikle konuşabilecekleri çok şey var, Spider-Man: No Way Home’da bunlardan birisi. Hayranlar kahramanın önceki iki versiyonunun Holland’ın savaşmasına yardımcı olmak için izinden geleceğini tahmin etse de, Garfield ve Maguire filmdeki rollerini daha önceden şiddetle reddetti.

Holland’ın bir Örümcek Adam-aktör grubunda varolduğunu söylemesi sadece söylenti değirmenini besleyecektir. Ancak bu tür bir dostluk, bir film setinde ortak zamanlarında bağ kuran ortak yıldızlar arasında gelişir. Örneğin, No Way Home’un unutulmaz hatırı gibi.