Tom Holland Spider-Man: No Way Home’un en yeni fragmanını tanıtırken, ikonik karakter olarak görev süresi boyunca en sevdiği MCU kötü adam çatışmasının kim olduğunu kısa süre önce açıkladı. Holland’ın Spider-Man’i ilk olarak 2016’da Captain America: Civil War’da MCU’ya giriş yaptı. O zamandan beri Marvel Studios ve Sony Pictures, Holland için ortaklaşa iki solo film yayınladı. Üçüncüsü ise 1 aydan kısa bir süre sonra sinemalarda vizyona girecek.

Los Angeles’ta gerçekleşen son No Way Home hayran etkinliği sırasında Holland, Örümcek Adam olarak en sevdiği kötünün Alfred Molina’nın Doc Ock olduğunu açıkladı. Molina’nın “film yapımının gerçekleştirdiği teknolojik gelişmelere” yönelik coşkusunu gören Holland bunun bulaşıcı olarak yayıldığını söyledi. Molina’nın fiziksel mekanik uzuvların kısıtlamaları olmadan serbest bırakıldığını görmenin “gerçekten ödüllendirici olduğunu” söyledi. Holland’ın tam dediklerine göz atın:

Sorun şu ki, hepsi benim arkadaşım. Sanırım favorim Alfred Molina olmalı. Onunla bu filmde çalışmak çok eğlenceliydi çünkü film yapımcılığının yaptığı teknolojik gelişmeler onu çok şaşırttı. Eskiden sahip olduğu kollar dört farklı kişi tarafından kukla ediliyordu ve günümüzde açıkçası artık bunu yapmıyoruz çünkü çok zaman alıyor, bu yüzden her şey CGI ile yapılıyor. Doc Ock’un özgür olarak hareket etmesini izlemek gerçekten sevindiriciydi, o mutluydu. Çünkü o zamanlar buraya gitmek isteseydi dört farklı kişiye, ‘Arkadaşlar, buraya bir adım atacağım, ve sonra beni takip ediyorsun ve sonra bunu yapmak için tekrar yer değiştiriyorsun.’ Doc Ock’u yeniden görmek inanılmazdı, Ayrıca Fred, oda birlikte çalıştığım en harika insanlardan biri.

Holland, Molina’yı seçmeden önce “hepsi benim arkadaşım” diyerek arkadaş olduğunu açıkça belirtiyor. Genç oyuncu, yaşına rağmen Michael Keaton gibi Hollywood efsaneleri de dahil olmak üzere sektördeki en iyi aktörlerden bazılarıyla çalışma ayrıcalığına sahip oldu. Ancak Molina’nın cazibesi açıkça görmezden gelinemeyecek kadar karşı konulmazdı. Ne de olsa o, Sam Raimi’nin orijinal Örümcek Adam üçlemesinin mutlak öne çıkanlarından biri olarak kabul edilir. Bunun yanı sıra hayranlar, Spider-Man’in önümüzdeki ay Doc Ock’a karşı uzun zamandır beklenen çarpışması için giderek heyecanlanıyor.