Yıldız oyuncu Tom Holland, Spider-Man ve Doctor Strange’in Spider-Man: No Way Home’da pek de iyi bir arkadaş olmadığını söylüyor. Holland ve Benedict Cumberbatch, Avengers: Endgame’de tekrar varlıklarını sürdürdükten sonra Marvel Sinematik Evreni kahramanları olarak yeniden bir araya geliyorlar. Bununla birlikte dünya Thanos ve ordusundan kurtarılmış olsa da Mad Titan, ikisinin yüzleşmesi gereken tehditler için buzdağının sadece görünen kısmıydı.

Filmin vizyona girmesine hazırlanan Holland, Spider-Man: No Way Home için biraz da olsa fikir vermek için Total Film ile konuştu. Holland dalga geçerek Doktor Strange ile arasındaki ilişkinin biraz karmaşık olacağını söyledi. Holland’ın dedikleri tam olarak şöyle:

“Bu çok farklı bir ilişki [Tony Stark ve Peter Parker’dan]. Bu filmde Doctor Strange’i bir akıl hocası olarak görmedim, o daha çok bir meslektaşım. Filmlerde bu noktada Örümcek Adam kendini oldukça güzel kabul ettirdi. O güçlü ve ciddi bir Avenger. Doctor Strange onda bunu görür ve ona eşitmiş gibi davranır. Film boyunca ilişkileri bozuluyor, kesinlikle arkadaş gibi değiller.

Örümcek Adam her zaman herkesi memnun etmek ister. Her zaman herkesin mutlu olmasını ister. Ancak bu örnekte durum böyle değil. Bu ilginç bir ilişki. Tony ve Peter’ınkinden çok ama çok farklı. Açıkçası Benedict Cumberbatch’i çok seviyorum, o çok iyi bir adam. Onunla bir çok kez çalıştım ve bundan her zaman gerçekten zevk aldım. Spider-Man ve Doctor Strange harika bir karışım. Ekranda harika görünüyorlar ve aralarındaki denge çok güzel.”

Spider-Man: No Way Home’daki Spider-Man ve Doctor Strange arasındaki dinamik, Cumberbatch’in üçlü dizinin ana oyuncularından biri olarak ilk kez duyurulmasından bu yana MCU hayranları arasında bir merak konusu oldu. Pek çok kişi Yüce Büyücü’nün Homecoming’deki Iron Man ve Spider-Man: Far From Home’daki Mysterio’nunkine benzer bir akıl hocası rolü üstleneceğine inanıyordu. Ancak Holland’ın yeni yorumları bunun çok daha farklı bir şekilde ilerleyeceğini gösteriyor.