Tom Holland’a göre, The Amazing Spider-Man’deki ağ atıcılar hiçbir anlam ifade etmiyor. Örümcek Adam’ın ağ atıcıları, 1962’deki ilk ortaya çıkışından bu yana onun en ikonik aygıtı oldu, bu tür aygıtların pratikliği şüpheli olsa da, çeşitli Örümcek Adam film uyarlamaları, değişen sonuçlarla bu sorunu çözmeye çalıştı.

Ağ atıcıları Örümcek Adam’ın kökenine genel olarak temelli bir yaklaşım getiriyordu. Peter Parker, atletik takımları ve güneş gözlüğü lenslerini kullanarak ilk gerçek Örümcek Adam kıyafetini yarattı. Ancak mantıksız gelen tek nokta Örümcek Adam’ın, kısmen kol saati parçalarından yaptığı ve yüksek gerilimli Oscorp “BioCable” kartuşlarıyla yüklü ağ atıcılarıydı. İlk zamanlarda Peter’ın arkasında güçlü ve zengin isimler yoktu, Haliyle lüks sınıfa giren bu değişik parçaları bir araya getirmek herkesin yapabileceği bir iş değildi. İnsanlara ‘bu kadar basit miydi ya’ dedirten mantığı vardı.

İlk Spider-Man ağ atıcıları hantal ve ev yapımıydı, temizlenmiş parçalarla bir araya getirilmiş ve Peter’ın lise kimya dersinde gizlice hazırladığı ağ sıvısı ile doldurulmuştu. Daha gelişmiş ağ atıcıları, daha şık bir takımla birlikte Tony Stark’tan geldi. Peter hala ağ sıvısını kullanırken, Tony bunu daha gelişmiş ağ atıcı tasarımına dahil ederek Peter’a elektrikli ağlar ve duvarlardan seken ağlar da dahil olmak üzere 576 çeşit ağ mermisi verdi. Tony Stark’ın zenginliği ve kaynakları ile bu gelişmiş cihazlar en azından bir şekilde inandırıcıydı.

Örümcek Adam’ın cazibesinin bir kısmı, şimdiye kadar yaratılmış en gerçekçi süper kahramanlardan biri olmasıdır. Tom Holland, İnanılmaz Örümcek Adam’ın ağ atıcılarının anlamsız olduğu konusunda haklı olsa da, ikonik kahramanın gerçekçiliği Andrew Garfield’ın performansını karakterize etmesiydi.

SONRAKİ:

MARVEL EVRENİNDE VAR OLDUĞUNU DUYDUĞUNUZDA ŞAŞIRACAĞINIZ 6 EFSANEVİ KARAKTER