Tom Holland 2016’da Captain America: Civil War filminde Örümcek Adam olarak sahneye çıktığında hemen adından söz ettiren bir Hollywood yıldızı oldu. Ertesi yıl Spider-Man: Homecoming’de rol aldı ve böylece bir sonraki bağımsız Spider-Man film serisine resmen başladı. Örümcek Adam ve oluşturduğu evren hem hayranlar hem de eleştirmenler tarafından oldukça beğenildi.

Holland’ın Spider-Man serisinin dışındaki filmlerinin çoğu eleştirmenler tarafından çok konuşulmadığı için kesinlikle bölücü durumdaydı. 2016’dan beri aralıksız olarak filmlerde boy gösteren İngiliz aktör, aynı adı taşıyan popüler video oyunu serisine dayanan yeni aksiyon-macera filmi Uncharted’da da rol alacak.

Hayranlar için Holland’ı bir film yıldızı dışında bir şey olarak hayal etmek zor olsa da, aktör hali hazırda olabileceği şeyi röportajda belirtti. Holland, ilkokul öğretmeni olmanın kendisine çok yakışacağını düşünerek bir gün baba olmak için sabırsızlandığını ve çocuklara olan sevgisini anlatıyor. Konuşmasının sonunda, çocuklara iyi bir rol model olmak istemesinin ilham kaynağı olarak babasına güvendiğini açıklıyor.

“Son altı yılımı kariyerime odaklanarak geçirdim. Bir ara vermek, bir aile kurmak ve bu dünyanın dışında ne yapmak istediğimi bulmaya odaklanmak istiyorum. Çocukları seviyorum. Bir düğünde veya partideysem her zaman çocukların masasında takılırım. Babam çok iyi bir rol model oldu benim için. Sanırım bunu ondan aldım. Bu yüzden sanırım ilkokul öğretmeni ya da onun gibi bir şey olurdum.”

Pek çok hayran şüphesiz Holland’ın film çekmeye devam ettiğini görmek isterken, oyuncu 20 yaşından beri neredeyse hiç durmadan çalışıyor ve gerçekten bir aile kurmak için çok az zamanı kalıyor. Holland ve Örümcek Adam’ın sevgili oyuncusu Zendaya artık ilişkilerini kamuoyuna doğruladı ve Holland’ın yorumları, ikisi arasında işlerin oldukça ciddileşebileceğini ima ediyor. Örümcek Adam yapımcısı Amy Pascal’ın daha önceki yorumları Holland ile başka bir üçlemenin üzerinde çalıştığını öne sürse de, Holland o zamandan beri bu iddiadan geri adım attı ve ve bu söyedikleri, yakın geleceğinin oyunculuğundan ziyade kişisel yaşamına daha fazla zaman ayırmayı gerektirebileceğini daha da güçlendiriyor.