Tom Holland, Miles Morales’in Marvel Sinematik Evreni’ne katılmasının belki de şu anki halinden daha iyi olabileceğini söyledi. İngiliz aktör, 2016’daki Captain America: Civil War’dan bu yana popüler süper kahramanı oynadı ve performansıyla büyük beğeni topladı, bu süreçte dünya çapında tanınan bir film yıldızı oldu. Bir sonraki filmi ise 17 Aralık’ta dünya çapında sinemalarda gösterime girmesi planlanan Spider-Man: No Way Home’da olacak.

Holland’ın arkadaş canlısı mahalle kahramanı, solo filmlerinde genellikle komedi saflığını ortaya çıkaran özellikle hafif bir MCU karakteri olsa da, bu sonraki proje kesinlikle farklı bir ton ile gelecek gibi görünüyor. Hikaye, gizli kimliğinin halka açıklanmasının ardından başlıyor ve Doctor Strange’in büyülü bir çözüm girişimi önceki Spider-Man film serilerinden bir kötü adam sürüsünün MCU’ya gelmesine neden oluyor. Holland, filmleri arasında en iyisi olduğundan emin olsa da, No Way Home’un karanlık ve hüzünlü olduğu konusunda da hayranlarını uyardı, bu da Peter Parker’ı şimdiye kadarki diğer filmlerinden daha ciddi bir yola soktu.

Bu değişimin karakterin MCU geleceği için ne anlama geleceği şu anda belirsiz olsa da, Holland bir tane daha film olacağından emin değil. Yapımcı Amy Pascal’ın kendisinden “100 tane daha!” Örümcek Adam filmi çekmesini istediğini aktaran röportaj yayınında, süper kahraman serisinden ayrılma zamanının gelip gelmediğini kısaca tartıştı. Miles Morales’in Örümcek Adam versiyonunu tanıtmanın belki de daha iyi olabileceğini söyledi.

Belki de hayatıma devam etme zamanım gelmiştir. Belki de Örümcek Adam için en iyisi bir Miles Morales filmi yapmalarıdır, Peter Parker’ı da hesaba katmak zorundayım çünkü o benim hayatımın önemli bir parçası. […] 30 yaşımdan sonra bile Örümcek Adam’ı oynuyorsam kesinlikle yanlış bir şey yaptım demektir.

Kimse No Way Home’dan sonra Örümcek Adam’ı geride bırakacağından hiçbir şekilde emin olmasa da 25 yaşındaki oyuncu, kariyerinin geri kalanını kendisini ünlü yapan rolle geçirme niyetinde değil. Aktör, film yıldızı imajının esnekliğini test etmek için şimdiden hamleler yapıyor. Bundan sonraki yıllarda da yine seçimi kendisinin yapacağını söylemekte fayda var.