Tom Holland, 2016’daki Captain America: Civil War’da Örümcek Adam olarak MCU’ya tanıtılmadan önce, ikonik karakteri ondan önce iki oyuncu daha canlandırılmıştı. Süper kahraman ilk kez Sam Raimi’nin Tobey Maguire tarafından canlandırılan başarılı 2002 uyarlamasında beyaz perdeyi süsledi. Üçlemesi 2 milyar doların üzerinde hasılat elde ederek gişede gerçek bir başarı sağladı. Bir diğer itibari rol ise Andrew Garfield’a sahipti. Şu anda Holland kendi üçlemesini bitirmeye hazırlanırken, karakterin geleceğinin bir kez daha belirsiz olduğunu belirtti.

Holland, Total Film ile yakın zamanda yapılan bir röportajda, ne olursa olsun, onun yerine kim gelirse gelsin gelecek kişiyi destekleme sözü veriyor. Aktör böylesine sevilen bir karakteri canlandırma konusunda samimi davrandı. Yeni Spider-Man versiyonunun geleceğinden emin olmadığı için, gelecek yıl veya önümüzdeki beş yıl içinde, onun yerine atanan “genç çocuğa” akıl hocalığı yapma sözü verdi. Dedikleri tam olarak şöyle:

İster gelecek yıl ister beş yıl içinde olsun, Örümcek Adam için yeni birini benim yerime seçtiklerinde ona Örümcek Adam olmanın sorumluluklarını öğretmeyi ben üstleneceğim. Çünkü bu çok büyük, kesinlikle çok büyük bir sorumluluk. O kapıdan her çıktığınızda Örümcek Adam’ı temsil ediyorsunuz. Bu zor. Bazen sadece bir bara gidip tamamen sarhoş olmak istersiniz, “Aman Tanrım, sarhoş oldun da ne demek?, hayır bunu yapamazdık.”

Ne yazık ki süper kahraman işinde özellikle Marvel ve Sony’nin karakter konusunda geçmişteki anlaşmazlıkları göz önüne alındığında, Örümcek Adam olarak Holland’ın yerini eninde sonunda başka bir aktörün alması kaçınılmazdır. Maguire, Garfield ve Holland’ın da onayladığı gibi, Örümcek Adam olmak, rolün getirdiği tüm baskı ve sorumlulukla başa çıkmak kolay değil. Spidey kostümünü giyecek bir sonraki aktörün, bugüne kadarki en deneyimli Spider-Man aktöründen akıl hocalığı yapacağını bilmek her ne kadar güzel olsa da.