Tom Holland’ın aksiyon-macera uyarlaması Uncharted’ın nerede ve ne zaman yayınlanacağı sonunda belli oldu. Uncharted video oyunu serisinden uyarlanan film, yıllarca süren geliştirme süresi ve COVID-19 nedeniyle ertelemelerin ardından ilk olarak bu yılın Şubat ayında sinemalarda gösterime girdi. Olumsuz eleştirilere rağmen, 120 milyon dolarlık bir bütçeye karşı 402 milyon dolara yakın hasılat elde ederek mütevazı bir gişe başarısı elde etti ve şimdiye kadarki en yüksek hasılat yapan video oyunu uyarlamalarından biri oldu.

Netflix tarafından gelen yeni bir Tweet, bu filmin 15 Temmuz’da popüler akış platformuna ekleneceğini açıkça ortaya koyuyor. Netflix tweetinde Drake olarak Holland, Sully olarak Wahlberg ve Braddock olarak Tati Gabrielle’den birkaç görüntü bizlere eşlik ediyor. Paylaşılan tweete göz atmak isterseniz:

Yayın platformu, abonelerin Netflix’ten ayrılmasıyla reklamları dahil etmek gibi tartışmalı önlemlerden bahsetmesiyle zorlu bir altı ay geçirdi. Bu yüzden abone getireceğine inandığı filmleri ekleyerek daha fazla izleyici çekmeye çalışıyor gibi görünüyor. Uncharted, video oyunları aracılığıyla mevcut bir izleyici kitlesine sahip olan türden bir oyunu temsil ediyor ve platformda normalden biraz daha fazla ilgi çekecek bir yapım.

Güncelleme – Tarih Ertelendi

Uncharted’ın Netflix çıkış tarihi bilinene göre 15 Temmuz olacaktı. Ancak şimdi, akış hizmetindeki aksiyon-macera boğuşmasını izlemek için izleyicilerin biraz daha beklemesi gerekecek gibi görünüyor. Yeni gelen bilgilere göre, Uncharted’ın çıkış tarihi bir aydan daha uzun bir süreye yani 19 Ağustos’a ertelendi. Film, haftanın başlarında bazı bölgelerde yayınlandı, ancak bu gecikme hangi ülkeler için geçerli olacak henüz belli değil. Çıkış tarihi hamlesi, Netflix tarafından hiçbir sebep gösterilmeden sessizce yapıldı.