Henry Cavill, Man of Steel’de Superman’in General Zod’u öldürdükten sonra bağırdığı ve ufakta olsa ağladığı anı doğaçlama yaptığını söyledi. Showtime dizisi ve The Tudors’daki Charles Brandon rolüyle öne çıkan İngiliz aktör, 2011’de Superman’i oynadığında uluslararası tanınırlık kazandı. 2013’te vizyona giren Man of Steel, küresel gişede 668 milyon dolar kazanarak DC evreni için rampa görevi gören yapımlardan birisi oldu.

Jor-El’i öldürdüğü için hapsedilen General Zod, tüm insanlığı yok edebilecek dev bir terraforming cihazı aracılığıyla gezegeni yeni bir Kripton’a dönüştürmeye çalışmak için Dünya’ya kaçar. Süperman sonunda cihazı yok eder ve Zod’u bir tren istasyonunda masum bir aileyi tehdit ederken öldürmek zorunda kalır.

THR ile röportaj yapan Cavill, Superman’in General Zod’u öldürdükten sonra duygusal çöküşünü daha derinden anlatıyor. Oyuncu, yere düşme ve ağlama kararının sahne sırasında doğaçlama olduğunu, o andaki karakterin duygusal gerçeğiyle uyumlu olduğunu düşünerek yaptığını söyledi. Cavill’in dediklerine bir göz atın:

” Zod’un ölmesi, karakterin kişiliğinin değişmesi için bir sebep verdi. Superman’in yere düşmesi ve ardından çığlık atması, bunun senaryoda olduğunu sanmıyorum ama çektiği acıyı gerçekten göstermek istedim. Ekibin söylemediği şekilde çok daha fazla duygusal davrandım. Çünkü Superman az önce türünün kalan son üyesini öldürdü. O anda yaptığı seçim buydu ve bunu bir daha asla yapmayacaktı.”

Süper kahraman filmlerinin son 20 yılının en unutulmaz anlarından bazıları hemen hemen doğaçlama yapıldı. Heath Ledger, Kara Şövalye’de hastane patlaması yanlışlıkla birkaç dakika geciktiğinde uzaktan kumandayla oynayarak kaliteli bir doğaçlama yaptı. Henry Cavill, DCEU dışında muazzam bir kariyere sahip oldu ve o doruk noktasına ulaşan Man of Steel sahnesinde sergilenen erken dönem başarıları kesinlikle bunun büyük bir parçasıydı.