Uncharted’ın aksiyon-macera video oyunu serisi ilk olarak 2007’de Uncharted: Drake’s Fortune oyunuyla PlayStation 3’te piyasaya sürüldü. Oyunun başarısı ve popülaritesi bu yılın Şubat ayında uyarlama filminin yayınlanmasına yol açtı.

Deadline’ın raporlarına göre film, üç günde 40 milyon dolarlık bir açılış yaparak Sony’nin 35 milyon dolarlık açılış hafta sonu tahminlerinden daha iyi performans gösteriyor. Film Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada dışında Türkiye dahil 15 uluslararası pazarda açılış hafta sonundan 22 milyon dolar hasılat elde etti. Dört günlük tahminlere göre filmin 45 milyon hatta 50 milyon doların üzerinde hasılat elde edeceği düşünülüyor.

Henüz resmi olarak bir devam filmi konusu tartışılmadı ancak filmin sonunun, hikayeyi ve karakterleri ilerideki yapımlarda tekrar ziyaret etmek için alan bıraktığı kaydedildi. Yönetmen Fleischer, Uncharted için bir devam filmi yönetmeye ilgi duyduğunu belirtti, ancak devam filmlerinin herhangi bir olasılığı muhtemelen bu filmin finansal başarısına bağlı olacaktır. Rakamlar Uncharted için iyiye işaret ediyor ancak iş sinema olumca veriler yine tahmin edilemez olabilir, bu yüzden filmin küresel olarak ne kadar kazanacağını yakında göreceğiz.