Yakında çıkacak olan Uncharted filminden karakterin ölüme meydan okuyan kargo uçağı sahnesini gösteren ilk klip yayınlandı. Uncharted, aynı adı taşıyan popüler Playstation video oyunu serisinin uzun zamandır beklenen uyarlamasının ilki. Başrollerini Tom Holland ve Mark Wahlberg’in paylaştığı film önümüzdeki ay sinemalarda gösterime girecek.

Holland’ın yaklaşan Uncharted uyarlamasında Nathan Drake olarak çıkış yapmasıyla, filmin pazarlaması son vitese geçti ve hızla ilerlemeye devam ediyor. Filmden ilk klip geçtiğimiz gün yayınlandı ve pazarlamanın önemli bir parçası olan havada dövüş sahnesini detaylıca gösterdi. Yayınlanan klip:

Uncharted hakkındaki somut olay örgüsü ayrıntıları nispeten seyrek olsa da, bu klip bir kargo uçağının arkasında köşeye sıkıştıklarında kendilerini hızlı düşünmek zorunda kalan Nate ve Sully’yi yakalıyor. Tabii ki, Uncharted serisine aşina olan hayranlar, filmin doğrudan oyunlardan bir dizi olay çektiğini çabucak anlayacaklar. Spesifik olarak, bir uçağın arkasından emilen ve Dünya’nın kilometrelerce üzerinde hayatta kalmaya zorlanan Nathan Drake’in bu sahnesi, Uncharted 3’te benzer bir seviyeden esinlenmiştir. Sadece bu değil, aynı zamanda sekans Nate’in “ah kahretsin” diye bağırdığı birçok an da dahil olmak üzere birçok hayran servisiyle dolu. (Video oyun kahramanının sık kullandığı bir ifadedir.)

Uncharted’ın potansiyel başarısı, bir bütün olarak gişe rekorları kıran manzara üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir. Tomb Raider, Detective Pikachu ve Mortal Kombat gibi filmlerle giderek artan video oyunu uyarlamasının uygulanabilirliğini daha da sağlamlaştırabilir. Son olarak film 18 Şubat’ta sinemalarda gösterime girdiğinde izleyiciler nihayet uzun zamandır beklenen Uncharted uyarlamasına kavuşacaklar.