PlayStation’ın Uncharted oyun serisi bir film uyarlaması alan yeni bir oyun olduğundan, hayranlar 2022 filminde olayları anlamak için oyunları oynamanın gerekip gerekmediğini merak ettiler. Tom Holland’ın başrolde olduğu film, Sony’nin Jumanji ve Venom serilerinin saygın başarısının ardından yeni bir aksiyon serisiye yoluna devam ediyor.

Bu son video oyununun filme uyarlnmış halini izlemeden önce oyunları oynamak izleeyicinin Uncharted filmindeki deneyimini kesinlikle zenginleştirecek olsa da, filmin hikayesini takip etmek için oyunları oynamış olmak gerekli değildir. Film, hikayeden çok oyunların belirli parçalarının ve karakterlerinin bir derlemesidir, çünkü film tam bir özel yapım olmak yerine potansiyel serisini kendi yolunda çizer. Genel olay örgüsü ve birkaç aksiyon sekansları Uncharted markası için yeni olsa da, hayranlar sinema için yeniden yaratılmış bazı ikonik sekansları görmekten büyük ihtimalle keyif alacaklardır.

Sony’nin değerli yapımlarından en iyi şekilde yararlanmaya çalıştığı bir dünyada, Uncharted filminin olması uzun vadede kaçınılmazdı. 2018’deki Tomb Raider gibi benzer video oyunu uyarlamalarının yanında güzel bir şekilde oturacak film abartılı aksiyon setlerinden Nathan Drake’in başarıya giden yolunu engelleyen çeşitli bulmacalara kadar birçok yönden orijinal oyunların ruhunu yakalayacak. Oyunların hayranları çoğunlukla filmin hem görsel hem de biçimsel doğruluğundan yüksek ihtimalle memnun kalacaklardır.

Filmin kaynak materyali hayranlarını memnun ederken, Uncharted filmi henüz oyunları oynamayanlar için eğlenceli bir film olduğunu kanıtlamalı. Bu nedenle ister oyun serisinin bir hayranı olun, ister ilk defa tanışacak birisi olarak sadece iyi vakit geçirmek istiyor olun, Uncharted, izlemesi keyfili ve kolay bir film olmalıdır.