Uncharted’ın yeni IMAX afişi yayınlandı ve afiş macera filminin izleyicileri götüreceği yerlerden bazılarını detaylandırıyor. İngiltere’de 11 Şubat 2022’de Dünya genelinde 18 Şubat 2022’de vizyona girecek olan film, aynı ada sahip popüler video oyun serisinin canlı bir aksiyon uyarlaması. 2007’de başlayan ve şu anda platformlar arasında neredeyse bir düzine oyuna yayılan Uncharted serisi, maceracı Nathan Drake’i tarihin gizemlerini ortaya çıkarıp uzun süredir kayıp olan hazineleri aradığını gösterecek.

Afiş, Uncharted fragmanının en ikonik anlarından birini stilize etmenin yanı sıra filmin altında dönerken dünyaya benzer parçalı konumlardan bazılarını işaretliyor. Konum listesi Manhattan, Barselona, ​​Paris, Roma, Agra, Giza ve Singapur’u içeriyor.

Uncharted bir süredir geliştirme sürecindeydi. 2008 gibi erken bir tarihte filmin farklı versiyonları geliştiriliyordu ancak daha sonradan iptal edildi. Holland bu filmde erkenden rol alacaktı ancak Marvel ile anlaşmaları yüzünden prodüksiyonun Mart 2020 öncesinde başlamasını engellendi ve bu noktada pandemi ile ilgili karantinalarda Uncharted’ı uzunca bir süre durdurmaya zorladı.

Uzun yıllardır bu filmi bekleyen hayranlar posteri incelemekten ve her yerde oyunlara hangi referansların bulunabileceğini haritalamaktan kesinlikle keyif alacaklardır. Umuyoruz ki Uncharted filmi burada ima edilen genel konumlardan ziyade bilinmeyen diğer yerlerde daha fazla zaman harcar. Agra ve Giza’nın filme dahil edilmesi hem Büyük Piramitlerde hem de Tac Mahal’de kargaşa olacağını ve oyun hayranlarının bekleyebileceği düzeyde kesinlikle heyecan verici bir gösteri sunacağını ima ediyor olabilir.