Valorant, oldukça popüler taktiksel birinci şahıs nişancı oyunudur, ancak aynı zamanda akıllara durgunluk veren bir hikaye serüveni de vardır. Yani Valorant’ta yer alan 19 ajanın hepsinin kişiliğine hayat katan belirli hikayeleri var. Tıpkı LoL’de ki gibi her birisinin eşsiz hikayesi ve deneyimleri onları birbirinden ayırıyor.

Arcane, League of Legends’a dayanan bir Netflix dizisi olarak piyasaya sürüldüğünde Valorant hayranlarının en sevdikleri karakterleri benzer dramatik bir ortamda hayal etmeleri sağlandı. Tam o zamandan beri hayranlar Valorant’ın Arcane gibi bir Netflix dizisi alıp almayacağını merak ediyordu ve Riot Games geliştiricileri ise bu soruya şimdilik bir açıklık getirdi.

Yayınlanan en sonuncu Valorant’a Sor bölümünde yaratıcı yönetmen David Nottingham, Valorant’ın bir dizi serisini alıp almayacağını açıkladı. Ona göre Riot Games’in sürekli büyüyen bu evreni genişletmek için hala daha fazla planı var. Geliştirici şu anda oyuna, mekaniklere ve Valorant’ı 2022’de en iyi nişancı oyunlarından biri yapan diğer alanlara odaklanmış durumda.

Arcane muhteşemdi. Benzer bir şeyi Valorant evreni için de gerçekleştirmeyi ummadığımızı veya hayal etmediğimizi söylersek yalan olur. En başından itibaren kaliteli bir eğlence kaynağı olması adına gelecekte oyuncuların isteyeceği türden deneyimleri destekleyecek kapsamlı bir evren inşa etmeyi ve derinliği olan karakterler oluşturmayı görev edinmiştik. Fakat bizden yakın zamanda bu tarz bir şey beklemeyin. Bir süre daha tüm ilgimizi oyuna yöneltmeye devam edeceğiz ve yapacağımız çok şey olduğu için Valorant oyununu desteklerken evreni genişletmeyi sürdürmek istiyoruz.

Görüldüğü üzere Valorant Netflix dizisi tamamen masadan kalkmadı, ancak yakın zamanda olmayacak. Oyun, geliştirici ekibe göre hala ilk aşamalarında ve Valorant evreni her yeni hareketle gelişiyor. League of Legends yayınlanmasından yaklaşık 12 yıl sonra bir Netflix dizisi aldı. Bu yönden bakıldığında oyunun güçlü karakterleri, olgun ve ilgi çekici bir hikayesi var. Valorant’ın zaten etkileyici karakterleri olsa da yeni bir Netflix dizisi oluşturulmadan önce daha fazla dikkat gerektirebilecek başka alanları göz ardı etmek henüz mümkün değil gibi gözüküyor.