Venom: Let There Be Carnage çoğu devam filminde olduğu gibi, ilk bakışta her şeyden daha fazlasına sahip gibi görünüyor: daha fazla mizah, Eddie Brock ve Venom arasında daha fazla çekişme, daha fazla dövüş gibi gibi. Yine de daha yakından incelendiğinde filmde yanlış giden birşeyler var.

İlk Venom, uzaylı ortakyaşamları tanıtmaya ve Venom’un Eddie ile bağlantısını kurmaya odaklandı. Kısmen Eddie’nin hayatı tamamen dağılmakta olduğu için ilişkileri kötü başlasa da, filmin sonunda gerçek bir bağ elde ettiler. Eddie Brock ile beraber yaşamak, Venom’un Dünya’da hayatta kalmasına izin verirken Venom, Eddie’nin yaralarını iyileştirebildi ve ona insanüstü güç ve refleksler verdi. Ancak filmin gerçek kalbi, aralarında büyüyen bağdı.

Let There Be Carnage, Venom ve Eddie arasında büyük bir anlaşmazlığa düştüğünde bu bağdan biraz uzaklaştı. Venom, Eddie’nin vücudunu tamamen terk edecek ve nihayetinde uyumsuz olduğu kanıtlanan diğer konak vücutları arayacak kadar ileri gitti. İşte Venom 2’de oluşan genel tepkiler:

İlk Venom Neden Başarılı Oldu (İncelemelere Rağmen)

İlk Venom filmi, filmin potansiyeline hayran olmaktan uzak eleştirmenler tarafından kötü eleştiriler aldı ve şu anda Rotten Tomatoes’da %30’luk kritik reytinge sahip. Bu tür eleştirilere rağmen Venom, Eddie ve Venom’un birbirlerini önemsediğini ve gelişimlerini izlemeyi seven genel izleyiciler arasında bir hit oldu. Eddie’nin hayatı önce işini, sonra ilişkisini, dairesini ve eşyalarının çoğunu kaybederek ve son olarak da çok özel bir iştahı olan bir uzaylıyla bağ kurarak gitgide garipliğe sürüklendi, izleyiciler bu filme gitgide daha fazla düşkün oldular. İlk filmde çok sevilen bu olay ikinci filmde yeteri kadar doğal değildi. (İzleyicilerden gelen genel yorumlara dayanarak yazılmıştır.)

Venom 2 Komik Olmaya Zorlanıyor

Venom’un komedisinin çoğu, gerçekten beklenmedik zamanlarda ortaya çıktı. Devam filmi mizah miktarını daha da artırmaya çalıştı, ancak bu çaba aslında tam tersi bir olay yarattı. Let There Be Carnage’ın gerçekten komik anları var, ancak komedi girişimlerinin çoğu biraz başarısız oluyor. Film, ilki gibi organik olarak komedi anları üretmek için karakterlere ve ilişkilerine güvenseydi, Venom 2 de aynı derecede komik bir hikaye yaratabilirdi.

Venom 2 Hayranlara Yeterince Eddie/Venom İlişkisini Yansıtmadı

Bir devam filminin farklı durumları tanıtmak ve ilk filmin yapmadığı şeyleri denemek istemesi kesinlikle mantıklı, ancak bu çabalar filmin iyi bir kısmını oluşturan Eddie ve Venom’u birbirinden ayıran Let There Be Carnage’de işe yaramıyor. Venom’un Venom ve Eddie’nin ilişkisinden türeyen çekiciliği ve onları ayırmak, izleyicileri bu dinamikten mahrum bırakıyor. Eddie’nin Venom ile olan ilişkisi her iki filmin de en güçlü yanı.

Bizler spoiler vermemek için elimizden geleni yaparken filmden gelen genel tepkiler bu yönde. Son olarak film 15 Ekim’de ülkemide vizyona girecek.