Venom: Let There Be Carnage’da bir sahnede görülen helikopterler aslında Venom ve Eddie için orada değillerdi, yakınlardaki The Matrix 4’ün San Francisco’daki çekimlerinin bir parçasıydı. Şehir uzun zamandır adeta bir çekim yeri oldu. Hem Venom: Let There Be Carnage hem de The Matrix 4’te aynı anda çekiliyordu. İlk olarak The Matrix 4 şehri ele geçirdi sonrada Venom 2 beraberinde çalışmaya girdi.

Filmdeki bir sahnede Eddie Brock ve Venom, San Francisco ikonik Coit Kulesi’nin tepesine çıktı. Arka planda şehri dolaşan helikopterler görülüyor ve Venom ve Eddie polis takibinden bahsediyor, bu yüzden helikopterlerin onları aradığı varsayılıyor. Ancak helikopterler yakında çıkacak olan Matrix filminin bir parçasıymış.

Yapılan bir röportajda, Venom: Let There Be Carnage Lokasyon Müdürü Christopher Kusiak, şehirde aynı anda iki büyük gişe rekortmeni film çekmenin nasıl sorunlara yol açtığını tartışıyor. Dediklerine bir göz atalım:

“Pek çok şey çekimleri etkiledi. Matrix tüm şehir merkezini kontrol ettiği için sürüş çekimlerimizin çoğu gecikti veya silindi… Matrix yüzünden istediğimiz bölgelere ulaşamadığımız için bir dublörü otoparkın tepesine taşımak zorunda kaldık. Ama önce biz orada olsaydık, muhtemelen olay başka yöne giderdi.

“Helikopterler aslında Matrix filmindendi. Aynı anda çekim yapıyorduk, bu yüzden görüntülerin bir kısmını aynı anda kayda aldık”

Matrix 4, çekimleri sırasında halkı yönetmeye yardımcı olmak için 21 gün boyunca San Francisco Polis Departmanına 420.371 $ ödedi. Venom: Let There Be Carnage ise sadece 192.422 $ ödedi. Görünüşe göre Venom’un ekibi zor bir durumdan iyi bir şekilde yararlandı ve kâr etmeyi başardı.