Uyarı: Bu yazı Venom: Let There Be Carnage hakkında spoiler içermektedir.

2018’in sürpriz gişe rekoru kıran devam filminde Tom Hardy, seri katil Cletus Kasady ile röportaj yaparak kariyerini canlandırmaya çalışırken gözden düşmüş gazeteci Eddie Brock olarak ekranlara geri dönüyor.

Venom: Let There Be Carnage genel anlamda iyi bir film olsa da eleştirmenlerden genellikle karışık eleştiriler aldı. Bunun yanında gişede güçlü bir başlangıç ​​yaptı ve yılın en büyük açılış hafta sonu rekorunu Black Widow’dan aldı. İzleyiciler şu anda filmin After Credit sahnesi hakkında konuşurken ortaya birçok spekülasyonlar atılmaya başlandı. Son olarak ise filmin yönetmeni Andy Serkis konuya değinmeyi ihmal etmedi.

ComicBook.com ile konuşan yönetmen, sahnenin izleyicilere evrenlerin çarpışacağını göstermeyi amaçladığını, ancak henüz hiçbir şeyin tam olarak gerçekleşmediğini ve sahnenin her iki yapım için ne olacağına dair sadece ufak bir ipucu olduğunu belirtti. Asıl amaçlarının ucu açık sorular bırakmak olduğunu söyleyen yönetmen, kesin bir anlatım sunmak yerine bu şekilde ilerlemenin daha iyi olduğunu belirtti.

Sony Pictures Başkanı Sanford Panitch daha önce Spider-Man: No Way Home’un iki stüdyonun evrenleri arasında köprü kurma planının daha iyi bir göstergesi olacağını ve Serkis’in Venom: Let There Be Carnage’ın After Credit sahnesi hakkındaki yorumlarının daha iyi olacağını belirtmişti. Bu demek oluyor ki ileride yaşancak birçok olayın henüz başındayız ve No Way Home’un bize anlatacak çok şeyi var. Son olarak Venom’u izlemek istiyorsanız tam şu anda sinemalarda yayında.