İlk iki Venom filmi stüdyonun Marvel Sinematik Evreninden ayrı olarak var olan ancak yine de karakterleri bir noktada buluşturacak tematik bir yapıya sahipti. Hardy’nin en sonuncu çalışması Venom: Let There Be Carnage ilk filme kıyasla beğenilmese de pandemiye karşı istiflendi ve bir gişe başarısı oldu, 110 milyon dolarlık üretim bütçesine karşı 507 milyon doların üzerinde hasılat elde etti. Filmin sonunda Marvel Evrenine bağlı Tom Holland’ın Spiderman’inini görsekte bu konuda o tarihten itibaren herhangi bir gelişme yaşanmadı.

En son gelen bilgilere göre Kelly Marcel’in devam filmini yazıp yönetmesi için imza atmasıyla Venom 3’ün sonunda yavaş yavaş geliştirilmeye başlanacağı doğrulandı. Kelly Mercel ilk iki filmin senaristi, şimdi ise hem senarist hem yönetmeni.

Venom 3 Bir Son mu Olacak?

Marcel’in Venom 3’ü yönetmeye hazırlandığı raporda devam filmi, kaynakların Hardy ve Marcel’in ilk filmden beri şekillendirdiğini söylediği seri için “son bölüm” olarak tanımlanıyor. Venom 3 karakterin son solo filmi olsa bile seyircilerin Hardy’nin anti-kahramanını büyük ekranda gördüğü son sefer olmayabilir. Sony filmin bitecek olması gerçeğine rağmen karaktere birçok açık kapı bıraktı, buna hepimizin bildiği Marvel Evreni’de dahil.