Andy Serkis, Venom: Let There Be Carnage ortakyaşam performansları için hareket yakalama yerine neden CGI’yı seçtiğini açıkladı. 2018 filminin merakla beklenen devam filmi, Shang-Chi ve On Yüzük Efsanesi’nin rekor kıran gişe hasılatı sayesinde erken vizyona giriyor. 1 Ekim 2021, Venom’u düşmanı Carnage ile yüz yüze savaşırken bulacak.

Film, hareket yakalama teknolojisinin önde gelen isimlerinden Andy Serkis tarafından yönetilecek. Serkis, Yüzüklerin Efendisi’nde Gollum’u yaratan teknolojiyle çıkış yaptı. O zamandan beri, King Kong’da goril, Star Wars devamı üçlemesinde Yüce Lider Snoke ve yeniden başlatılan Maymunlar Cehennemi üçlemesinde Sezar rolleriyle teknolojinin öncülüğünü yaptı. Ayrıca bir hareket yakalama danışmanı olarak işe alındı ​​ve Mark Ruffalo’ya MCU’daki Hulk’ta hareket yakalama konusunda yardım etti .

Serkis’in hareket yakalama teknolojisi geçmişi göz önüne alındığında, birçok kişi aynı şeyleri Venom: Let There Be Carnage’e getireceğini varsayıyordu. Ancak, Venom 2’nin yapım notlarında karakterin fizikselliğini elde etmek için biraz hareket yakalama kullansa da, öncelikli olarak bir CGI karakteri olduğunu açıklıyor. Kararın Tom Hardy’nin daha fazla performans sergilemesine izin vermek için verildiği söylendi. Serkis’in dediklerine bakalım:

“Hayatımın önemli bir bölümünü kişiliğinin iki tarafı olan bir karakteri yöneterek geçirdim. Tom’un bu yöntemle filme devam etmesinin zor olacağını biliyorduk, çünkü Venom onun içinden çıkan bir ortakyaşam. Bu yüzden Tom’a istediği performansı verme sürecinde özgürlük verdik.

İlk Venom’daki en büyük sürprizlerden biri, izleyicilerin Eddie Brock ve Venom arasındaki ilişki dinamiğine nasıl tepki verdiğiydi. Bu, filmin sonraki pazarlamasında oynandı ve Serkis’in Eddie ve Venom’u “Tek-Çift” olarak tanımlamasıyla devam filminin yaratıcı yönünü belirlemeye yardımcı oldu. Serkis’in bu düşüncesi, Hardy’ye Venom’un hareketlerini hareket yakalama kostümü içindeki bir aktör tarafından yapılan seçimlere kilitlenmeden oynaması için yaratıcı özgürlük vermek istemesi mantıklı.