Sony, devam eden gişe sıkıntıları yüzünden Venom: Let There Be Carnage’ın çıkış tarihini üç hafta yani 15 Ekim‘e erteledi.

Venom: Let There Be Carnage’in çıkış tarihi COVID-19’un Delta varyantının çıkması üzerine Sony gişedeki endişelerini belirterek üç hafta sonrasına yani 15 Ekim tarihine kaydırdı.

Eleştirmenlerden gelen karışık eleştirilere rağmen, ilk Venom filmi açılış haftasonunda 80 milyon doların üzerinde gişe hasılatı yaptı. Film dünya çapında 856 milyon dolar kazandı. Şu anda, James Gunn’ın eleştirmenlerce beğenilen The Suicide Squad‘ı açılış hafta sonu için 30 milyon dolarlık gişe tahmininin gerisinde kalıyor ve 25 milyon doların biraz üzerinde hasılat yapıyor.

Sony, Venom 2’nin çıkış tarihinin 15 Ekim’e erteleneceğini duyurdu. Filmin daha önce, 24 Eylül’de yayınlanması planlanmıştı. Stüdyo filmin tamamen sinemalarda gösterime girmesini umuyor, ancak hem yurt içinde hem de yurt dışında gişe hasılatındaki son durgunluk göz önüne alındığında filmi neden geri çektikleri anlaşılabilir bir durum.

Venom 2’nin çıkış tarihini ileriye almak, stüdyonun gişe seviyelerini daha iyi takip etmesini sağlıyor, ancak durumun bu kadar hızlı iyileşip iyileşmeyeceği henüz bilinmiyor. Sony filmin Ekim ayında yayınlanmasına karar vermeden önce Ocak 2022’de bir çıkış tarihi belirlediği söylendi, bu nedenle filmin gösterim tarihini tekrar değiştirdiklerini görmek şaşırtıcı olmaz. Hayranlar bu haberle hayal kırıklığına uğramış olsalarda filmin gişe seviyesi 3. film için çok önemli.

Kaynak: forbes.com