Venom’un yaratıcısı Todd McFarlane, Marvel karakterinin Topher Grace ve Tom Hardy’nin versiyonlarını karşılaştırdığı yeni bir görüş paylaştı.

Venom ve vücudunda yer aldığı gazeteci Eddie Brock ile yapılan solo filmin ikincisi tamamlandı ve üçüncüsü planda yürütülüyor. Bunların haricinde ilki, 2007’nin Spider-Man 3’ünde Tobey Maguire’ın düşmanı olarak gösterildi ve filmin tasviri hayran kitlesinden genel olarak olumsuz bir tepki aldı. Hatta o kadar tepki aldı ki bir solo projesi için planlar rafa kaldırıldı. Tom Hardy ise süre gelen bu algıyı kırarak 2018’de Venom’a yeni bir soluk getirdi.

Ancak We Got This Covered ile yapılan bir röportaja göre, yaratıcı McFarlane ikisini karşılaştırmanın biraz adaletsiz olduğunu düşünüyor. Karakterlerin izleyici tepkisi arasındaki farka dikkat çekiyor ve Hardy filmlerinin, Brock’u mevcut olmayan bir şekilde sevimli, çekici bir figür olarak inşa etme şansına sahip olduğunu belirtiyor. Örümcek Adam 3’ün Grace’in versiyonunun, onu heybetli bir süper kötü adam yapmasına yardımcı olabilecek belirli bir fiziksellikten yoksun olduğunu dile getiriyor.

Adil olmak gerekirse, sanırım biraz elma ve portakaldan bahsediyoruz. Bunun doğrudan bir karşılaştırma olduğunu düşünmüyorum. İlk film, kötü adamın Venom olduğu bir Örümcek Adam filmiydi ve kötü adamın hikayesini çok uzatmamanız gerekiyordu, öyle değil mi? Ancak gerçek şu ki karakter çok daha heybetli çok daha etkileyici olabilirdi.

Şimdi Tom Hardy karakteriyle başarmaya çalıştıkları şey çok daha ileriye dönük. Eddie Brock… o artık kötü adam değil. Sonunda dövüleceğini/öleceğini umduğun bir karakter olmak yerine iki saatlik ekran süresi alıyor. Bu arada görsel olarak ekranda çok daha heybetli.

McFarlane’in değerlendirmesinin doğruluk payı yüksek gibi gözüküyor. Venom: Let There Be Carnage birçok kişininde fark ettiği gibi Eddie ve Venom arasındaki çift dinamiği konusunda karakteri kaçınılmaz olarak etkileyen unsurlara daha fazla vurgu yaparak, absürt bir tona eğilme biçimi açısından karaktere göre kayda değer bir değişimdi.