Doctor Strange in the Multiverse of Madness yönetmeni Sam Raimi, Scarlet Witch’in Doctor Strange’den daha güçlü olup olmadığı hakkında konuştu.

Avengers: Infinity War’da Thanos ile savaşmalarına rağmen bu iki karakter düzgün bir şekilde bir araya gelmedi. Marvel Studios ise sonunda onları Doctor Strange in the Multiverse of Madness’ta bir araya getirmeye hazırlanıyor.

Doctor Strange in the Multiverse of Madness’ın sinemalarda gösterime girmesine bir aydan kısa bir süre kala filmle ilgili yeni bilgiler ortaya çıkmaya başladı. Fandango ile yeni bir röportajda yönetmen Sam Raimi’ye Wanda ve filmin baş karakteri arasında kimin daha güçlü olduğu soruldu. Yönetmen beklenildiği gibi net bir cevap vermedi ama yine de bu konudaki düşüncelerini paylaştı.

Bu, üçüncü sınıftan beri oyun alanında çocuklara sorduğum bir soru. Kim daha güçlü, bu karakter mi yoksa o karakter mi? Pekala, bence Wanda’nın Marvel ilminden aldığı sihir diğer karakterlerden, neredeyse hepsinden daha güçlü, ama Doktor Strange Wanda’nın sahip olmadığı mistik sanatlar bilgisine ve Kamar-Taj’ın yardımına sahip. Onları kendilerinin farklı değiştirilmiş versiyonlarıyla karşılaştıracak olsaydınız dışarıda bizim Wanda’mızdan daha güçlü bir Doctor Strange olabilirdi. Veya bizim Wanda’mızdan daha güçlü bir Wanda olabilir. Bu değiştirilmiş versiyonlar nedeniyle hepsi karışık bir olasılık çantası gibi.

Raimi’nin, hem Strange hem de Wanda’nın MCU’daki en güçlü kahramanlardan ikisi olduğu için bu özel soruyla ilgili cevabı konusunda çekingen olması mantıklı. Her iki şekilde de karakterler hakkında konuşmak, izleyicinin filmde kimin üstün geldiğine dair algısını kesinlikle çarpıtabilir. Doctor Strange ve Wanda’nın potansiyel savaşı ile Doctor Strange in the Multiverse of Madness’ın en büyük olay örgülerinden biri gerçekleşeccek. Marvel Studios karakterleri gerçekten savaştırırsa savaşlarının bir çıkmazla sonuçlanması pek olası değil, bunlardan birinin yenilgisi kesin olabilir. Bununla birlikte savaşlarının kazananı aralarında gerçekten kimin daha güçlü olduğunu ortaya çıkarmayabilir, çünkü Doctor Strange’in müttefikleri olduğunu ve muhtemelen Masters of the Mystic Arts’ın tam desteğini alacağını belirtmekte fayda var.

Doctor Strange in the Multiverse of Madness filminin ötesinde Marvel Studios, her iki karakter için de sırada ne olduğunu henüz açıklamadı. MCU’nun çok yönlü anlatısının ve genel olarak serinin merkezi oyuncuları oldukları gerçeği göz önüne alındığında devam filminden sonra kendilerini tekrar birbirleriyle karşı karşıya bulacaklar.