HBO’nun Harry Potter gibi film ve dizi serilerinin arkasındaki şirket olan Warner Bros., yakın zamanda Discovery ile birleşti ve göreve yeni bir başkan atandı. Yeni CEO David Zaslav, bu duyurunun ardından bazı tartışmalı kararlar aldı. Projelerini yayın platformundan uzaklaştırmak ve sinema filmlerini iptal etmek gibi bazı çarpıcı gelişmeler yaşandı. Bunların hemen ardından Warner Bros. Discovery bir başka rahatsız edici duyuru daha yaptı ve uzun zamandır beklenen devam filmi Aquaman 2 ile Shazam’ı uzunca bir süre erteledi. Filmlerin tarihi tam olarak 3. kez değiştiriliyor.

THR yazarı Borys Kit, Warner Bros. Discovery’nin mali durumu hakkında yeni bir güncelleme paylaştı. Kit’e göre stüdyo bir “finansal karmaşa” içinde ve bu yeni tarihler, stüdyonun bu yıl ile gelecek yılın başında sadece finansal olarak kalan üç filmi yayınlayabildiği gerçeğini yansıtıyor. Yılın geri kalanında takvimde kalan sinema projeleri Don’t Worry Darling (23 Eylül), Black Adam (21 Ekim) ve House Party (9 Aralık) olarak görülüyor.

Warner Bros. Discovery’nin tarih gecikmelerinin Kit’in iddia ettiği gibi finansal kargaşanın sonucu mu yoksa Aquaman’in geliştirmesinde yaşanan gecikmeler yüzünden mi olduğu henüz kesin değil. Bununla birlikte şirketin 2022’nin geri kalanı boyunca sunduğu filmlerin bazı istisnalar haricinde nispeten önemsiz göründüğü inkar edilemez. Gişe rekorları kıracak potansiyelli filmleri yerine büyük bir stüdyodan bu kadar yavaş bir çıkış olması kesinlikle endişe verici.

Kaynak: Boris Kit / Twitter