Henry Cavill, DC’nin yaratmaya çalıştığı bağlantılı süper kahraman serisini 2013’te yönetmen Zack Snyder’ın yönettiği Man of Steel ile başlattı. Neredeyse on yıldan bu yana, Warner Bros. Discovery’nin DC filmlerini yönetmeye gelince stratejide başka bir değişikliğe gitmesiyle serinin geleceği çok fazla belirsizleşti.

Stüdyodaki yönetim değişikliğinin hemen ardından, yeni kurulan Warner Bros. Discovery CEO’su David Zaslav, sektörden ve hayranlardan çeşitli tepkiler alan bir dizi talimatı yürürlüğe koydu. En büyük şoklardan biri tamamlanmak üzere olan ve 90 milyon dolar mâl olan Batgirl’ü iptal etme kararıydı. Resmi bir Warner Bros açıklamasına göre bu, Marvel Studios’un MCU ile sahip olduğu şeye benzer 10 yıllık bir DCEU planı hazırlamayı da içeren süper kahraman projeleri için yepyeni bir stratejinin parçası.

Bu plan Cavill’in Superman olarak geri dönüşünü kapsayabilecek düzeyde. Fandango’dan Erik Davis’e göre Warner Bros., aktörün DC dünyasına dönüp tekrar kırmızı pelerini giymesi umuduyla Cavill’e ulaşmaya çalıştı. Ne yazık ki sözde Cavill bu durumla ilgilenmiyor. Davis’in söyledikleri tam olarak şu şekilde:

Son zamanlarda Henry hakkında, ona sundukları bir hikaye duydum ve o bunu yapmak istemiyor, geri dönmek istemiyor.

Bu söyleyiş kesin olarak doğrulanmadığından, mantıklı düşünmek en iyisi olabilir. Ancak bu söylentinin gerçekten bir değeri varsa, Cavill’in bu konudaki mevcut duruşu öncekilerden önemli ölçüde farklılaşmış gibi gözüküyor. Superman’in geleceğini belirsiz bırakan ilk DC sarsıntısının ortasında, onun Krypton’un Son Oğlu olarak resmen evrenden ayrıldığına dair haberler vardı. Buna rağmen aktör mantoya hala sahip olduğu konusunda ısrar etmeye devam etti ve hayranlarının nihai dönüşü konusunda iyimser olmasını sağladı. Ne Warner Bros. ne de Cavill’den konuyla ilgili somut bir açıklama gelmediği için, eninde sonunda bir anlaşmaya varılacağı ve serinin orijinal Superman’inin tekrar uçuşa geçeceği umudu her zaman vardı.

Superman karakterini tekrar beyaz perdede görmek için ilgi eksikliği söz konusu değil. San Diego Comic-Con’da duyurulacağına dair söylentiler bile bunun kanıtı olabilir. Gelecekteki gelişmeler için takipte kalmayı unutmayın.