Willem Dafoe, potansiyel bir Joker 2’de Joaquin Phoenix’in Joker’inin farklı bir versiyonunu oynamayı “hayal ettiğini” açıkladı. Dafoe, tüm dünyadaki Spider-Man hayranları arasında, Sam Rami’nin 2002 yılında Spider-Man uyarlamasında Green Goblin’in arkasındaki yüz olarak biliniyor. Oyuncu kısa süre önce son derece başarılı performas gösterdiği Spider-Man: No Way Home’daki kötü adam rolünü yeniden canlandırdı ve oyunculuğu hem eleştirmenler hem de hayranlar tarafından özellikle övgüyle karşılandı.

Dafoe, GQ ile yaptığı bir röportajda Joker 2’de hayranları heyecanlandırabilecek potansiyel bir devam hikayesi hakkında bazı yorumlar yaptı. Oyuncudan, role çok uygun olduğu söylendikten yıllar sonra, karakteri oynayıp oynamayacağını düşünmesi istendi. Dafoe, rolü oynamayı çok istediğini ve hatta Phoenix’in Joker’inin yanında nasıl durabileceğine karşın kendi senaryo düşüncesini yazdı.

“Devam filmi olursa bir Joker taklitçisi olup olmadığı hakkında ilginç söylentiler var. Yani rakip Jokerler değil de Joker olduğunu söyleyen ama Joker olmayan biri olabilir. Ve bu, özellikle Joaquin Phoenix’inin karşısında onun yaptıklarını taklit eden ya da saçmalayan biri varsa, ilginç bir hikaye olasılığını ortaya çıkarıyor. Bunu oynamanın hayalini kurdum. Ama bu konu hakkında kimseyle konuşmuyorum, ilk olan sensin.”

Aktör, Spider-Man: No Way Home’daki Green Goblin olarak fantastik tasvirinden sonra tehditkar ve dengesiz bir kötü adamı canlandırabilme yeteneğini herkese kanıtlamış oldu. Dafoe’nin karakteri canlandırma isteği bir yana, kopyacı kötü adamı içeren bir Joker filmi fikri de hayranların ilgisini çekecek bir şey ve kesinlikle potansiyel bir Joker 2’yi temellendirmek için ilginç bir öncül olacak.