2020 yılının başından birçok Pixar filmi vizyona girdi. Toy Story 4, Onward, Soul ve Luca’nın piyasaya sürülmesinin ardından Pixar’ın geleceğine ve sevilen animasyon stüdyosu için yeni bir yapım olmayı vaat eden şeylere bakmanın zamanı geldi. 1995 yılında stüdyo, endüstrinin ilk bilgisayar animasyonlu uzun metrajlı filmi Toy Story’nin piyasaya sürülmesiyle Hollywood animasyonunda tamamen devrim yarattı. Bu inanılmaz teknik başarı övgüye değer olsa da Toy Story’nin sorunlarına kesinlikle yardımcı oldu. Yayınlandığı yıl yurt içinde en çok hasılat yapan film oldu ve En İyi Orijinal Senaryo dalında Oscar adaylığı kazandı. İzleyiciler ve eleştirmenler Toy Story’nin çok yönlü anlatımı ve karakterlerinden etkilenerek stüdyoyu sektörde önemli bir oyuncu haline getirdi.

Pixar ilk Toy Story’den bu yana film endüstrisindeki en üretken şirketlerden biri haline geldi. Yöneticiler ve kreatifler en başta kendileri için belirledikleri yüksek çıtaya ulaşmaya devam ediyor; 20’den fazla filmden sonra, Pixar dünya çapındaki gişede 13 milyar dolardan fazla hasılat elde etti ve dokuz En İyi Animasyon Filmi Oscar’ı kazandı. İleriye baktığımızda Pixar’ın sinemalara giden epeyce animasyon filmi var. Onward, COVID-19 pandemisi prodüksiyonları birkaç ay durdurmadan ve sinemaları kapatmadan önce, stüdyonun sinemalarda gösterime giren son filmiydi. Önümüzdeki birkaç yıl içinde çıkacak tüm Pixar filmlerinin listesini şu anda oluşturduk ancak ne yazık ki çok fazla seçenek yok gibi gözüküyor.

Turning Red – 11 Mart 2022

Pixar, anlattığı hikayeler konusunda yaratıcı olmaktan hiçbir zaman korkmadı. 2022’nin başlarında gösterime girmesi planlanan animasyon filmi Turning Red ile ergenlikle mücadele eden ve erkek gruplara olan sevgisi oldukça tanıdık gelen 13 yaşındaki ‘salak’ bir kız olan Mei Lee’nin hikayesini anlatacak. Ancak Mei Lee, ne zaman çok heyecanlansa sıradan bir gençten kırmızı bir pandaya dönüştüğü için pek de sıradan biri değil.

Işık Yılı – 17 Haziran 2022

Işık yılı dört Toy Story filmi ve daha fazlası boyunca astronot hayranlarının aksiyon figürü versiyonuna ilham veren “gerçek” Buzz Lightyear’ın hikayesini anlatan bir bilimkurgu 3D animasyon macerası olacak. Filmin kendisi Toy Story ile aynı Pixar evreninde geçecek, Buzz Işık Yılı’nın seslendirmesi Chris Evans ve filmin yönetmenliğini Finding Dory’den Angus MacLane yapacak.

Diğer Yaklaşan Pixar Filmleri

Pixar, başka projeler için henüz herhangi bir yönetmen, yazar veya oyuncu açıklamadığı için ortalıkta henüz başka bir yapım yok. En erken çıkacak animasyon filmleri yukarıda gördüğünüz gibi.