The Batman için yayınlanan yeni tanıtım görselleri, Robert Pattinson’ın Batmobile’ına az da olsa yakından bir bakış sunuyor. The Long Halloween ve Batman: Year One gibi çizgi romanlardan ilham alan film, Gotham City’de suçla savaşan bir kanunsuz olarak Pattinson’ın Bruce Wayne / Batman’ini konu alacak.

DC Genişletilmiş Evren sürekliliğinin dışında yer alan The Batman, izole edilmiş evreninde tanınmış karakterlerin birçok yeni yinelemesini sunacak. Filmde “Battinson”a ek olarak Jeffrey Wright’tan Jim Gordon, John Turturro’dan Carmine Falcone, Zoë Kravitz’den Catwoman, Colin Farrell’den Penguin ve Paul Dano’dan Riddler yer alacak. Batman’in yayınlanan fragmanları ve klipleri ise cesur aksiyon sahnelerini, benzersiz sinematografisini, içgüdüsel müziğini ve elbette ikonik Batman aksesuarlarını sergiledi.

Batman içeriklerini paylaşan bir Twitter kullanıcısı, filmin Kore pazarında yayınlanan birkaç posterini ve içeriğini beraberinde yayınladı. Görüntüler, Pattinson’ın Batsuit’inde ve yeni Batmobile’de bir avuç yakın plan detayını içeriyor. Bu posterler şimdiye kadar yayınlanan görüntülerin çoğundan belirgin bir şekilde daha renkli ve karanlık ama hala stilize estetiği yansıtıyor gibi görünüyor.

Batmobile’in Christopher Nolan’ın Kara Şövalye üçlemesindeki gibi önceki sürümleri daha çok tank benzeri bir tasarıma sahipken, Yeni Batman’in Batmobile versiyonu güçlü bir ‘araba’ görünümüne sahip. Reeves, Batmobile’ın bu versiyonunu tasarlarken Stephen King’in eseri Katil Araba Christine’den ilham aldığını söyledi.

Bazı hayranların Nolan’ın üçlemesiyle ilgili en büyük (ve belki de tek) şikayetinden biri, temelli yaklaşımının filmi çizgi roman hissinden uzaklaştırmasıydı. Reeves’in yeni yaklaşımı, bu şikayeti farklı bir tonla gidermeye çalışıyor ve filmde Batman hâlâ “Dünyanın En Büyük Dedektifi” unvanını elinde tutuyor olabilir.