Temmuz ayında dünya genelinde sinemalarda gösterime girecek olan ve merakla beklenen yeni Thor filmi, MCU için bir ilke işaret ediyor. Çünkü bu evrende bir karakter ilk kez dördüncü bir solo filme sahip olacak. Chris Hemsworth, bu yeni macerada Thor’u oynamak için geri dönüyor ve Jane Foster’ın Mighty Thor’u Thor: Ragnarok’tan sonra tekrar evrene katılacak.

Thor, yeni filmde şaşırtıcı bir dönüşle kahramanlıktan uzaklaştı ve Thanos’un yarattığı yıkımın ardından daha barışçıl bir yaşam tarzına geçmeyi seçti. Ancak kana susamış Tanrı Katili Gorr’un ortaya çıkması Thor’un yeni hayatını alt üst ederek onu süper kahraman oyununa geri dönmeye zorladı.

Marvel Studios, pazar gecesi MTV Film ve Dizi Ödülleri sırasında Thor: Love & Thunder’ın ilk klibini yayınladı. Thor ve Jane arasındaki önemli bir anı vurgulayan klibi izlemek isterseniz aşağıya bir göz atın:

Thor ve Mighty Thor arasındaki buluşma, ilk Thor: Love & Thunder fragmanında az da olsa görüldü, ancak yeni klip bazı ek bağlamlar sunuyor. Klipte Thor, Ragnarok’ta kız kardeşi Hela tarafından yok edilen sevgili çekici Mjolnir’i aramakla meşgul gibi gözüküyor. Jane’in onarılan Mjolnir’i tam olarak nasıl almayı başardığı ise henüz belli değil, ancak Love & Thunder klibinden de anlaşılacağı gibi, eski sevgilisiyle tekrar bir araya geldiğinde onu nasıl kullanacağını zaten bir şekilde öğrenecek. Videonun son anlarında Jane’in tıpkı Thor’un sık sık yaptığı gibi, Mjolnir’i rahatça kullandığı görülüyor.

Thor: Love & Thunder’ın tanıtım çabaları Jane’in Mighty Thor formu için pek çok bakış açısı sunsa da, bu noktaya nasıl ulaştığına dair hala açıklanacak çok şey var. Filmin, Jane’in yeni kahraman kişiliğine girerken kanserle savaşmasını içeren ve çizgi romanlardaki Mighty Thor hikayesini en azından kısmen uyarlayacağı doğrulandı. Yani Mighty Thor karakterinin Thor: Love & Thunder’da önemli bir konuma sahip olacağı açık. Thor’un onu klipte görünce yaşadığı ürkütücü tepkisine dayanarak, filmde bu iki güçlü varlığı yeniden bir araya getirmek beraberinde çok fazla eğlendirme unsuruda barındıracak gibi gözüküyor.